Kaňkovský (KDU-ČSL): Pane ministře Vojtěchu, nezbývá, než se ptát

29.07.2021 19:22 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha o využití protilátek k prokázání bezinfekčnosti

Kaňkovský (KDU-ČSL): Pane ministře Vojtěchu, nezbývá, než se ptát
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Ministr Adam Vojtěch tvrdí, že z tématu protilátek proti COVID-19 se stalo politikum. A já se ptám, kdo z tohoto ryze odborného tématu politikum udělal? A rovnou si odpovím - pan premiér Babiš a pan ministr Vojtěch.

Více než 3/4 roku opakovaně vyzývám nyní už třetího ministra zdravotnictví, aby vyšetření protilátek proti COVID 19 bylo zavedeno do praxe jako další možnost prokázání bezinfekčnosti u lidí, kteří prodělali COVID-19, ale onemocnění neměli prokázané PCR testem a také jako nástroj k efektivnímu vedení vakcinace u lidí, kteří mají po infekci koronaviru. Svůj názor opírám o přibývající odborné informace jak z ČR, tak ze zahraničí. Velmi zajímavé výsledky ze svých souborů vykazují odborníci ze sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků - SMIS-lab, profesor Thon, za využití protilátek se postavil i exministr Prymula a další.

Pane ministře Vojtěchu, nezbývá, než se ptát - proč se tak torpidně bráníte širší odborné diskuzi k využití protilátek COVID-19 k efektivnímu přístupu ke COVID-19? Proč nechcete umožnit, aby se odlevilo z opakovaného PCR testování u osob, které mají vysokou hladinu protilátek i co nejefektivnějšímu vedení vakcinace? Nejsem přítel spekulací, ale není tím důvodem fakt, že mnozí z vašich poradců sami spoluvlastní laboratoře či odběrová PCR centra, a tudíž větší rozšíření vyšetření protilátek by jim nabouralo jejich podnikání?

Existují samozřejmě i jiná vysvětlení, každopádně torpidní odpor MZ vůči využití protilátek je podivný. Znovu Vás vyzývám, pane ministře Vojtěchu, abyste naslouchal širšímu spektru odborníků a zvolil odborný, nikoliv politický postoj k tomuto důležitému tématu, který může ulehčit život mnoha lidem a zároveň ušetřit spoustu finančních prostředků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šafránková (SPD): Navrhujeme vyšší daňové slevy a výrazná daňová zvýhodnění na děti

20:33 Šafránková (SPD): Navrhujeme vyšší daňové slevy a výrazná daňová zvýhodnění na děti

Na podzim roku 2019 představilo hnutí SPD projekt Rodina na 1. místě, jehož jsem spoluautorkou.