Karlovarský kraj: Kraj přispěje na úpravu běžeckých tras

17.8.2014 9:41 dop.

?Stejně jako v uplynulých letech i v tomto roce poskytne Karlovarský kraj příspěvky na údržbu a budování lyžařských běžeckých tras. Letos pro tyto účely vyčlenil více jak 1,2 milionu korun. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, finance získá 14 žadatelů.

Karlovarský kraj: Kraj přispěje na úpravu běžeckých tras
Foto: Oficiální foto Josefa Novotného
Popisek: Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

Příspěvek ve výši 280 tisíc korun dostane například Boží Dar na údržbu Krušnohorské lyžařské magistrály a lyžařských tratí v okolí města. Starat se bude o trasy v délce 75 kilometrů. Mezi dalšími podpořenými žadateli budou i Mariánské Lázně, které by měly získat 145 tisíc korun na údržbu běžeckých okruhů. Podpořena bude kupříkladu i úprava tratí pro běžecké lyžování u vrchu Háj, na kterou město Aš obdrží částku ve výši 24 tisíc korun.

„V zimní sezóně bude upravováno celkem 359 kilometrů tras. Oproti loňskému roku, kdy bylo udržováno 304 kilometrů, tak došlo k nárůstu o téměř 20 %,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil.

Kromě zvýšeného počtu kilometrů udržovaných tras se zvýší také četnost úprav. Zatímco v předchozích letech se tratě upravovaly v průměru jednou až dvakrát týdně, pro nadcházející sezónu se počítá s tím, že v některých lokalitách to bude až třikrát či pětkrát týdně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-karlovarsky.cz

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Jelínková: Dětské skupiny jsme zachránili

13:02 Senátorka Jelínková: Dětské skupiny jsme zachránili

Komentář na facebookovém profilu k dětským skupinám.