Kašný (KDU-ČSL): Zlínský kraj uspěl s dalším rozsáhlým projektem v oblasti kultury a opraví zámek Kinských

11.09.2018 6:34 | Zprávy
autor: PV

Ke třem velkým projektům, které začne Zlínský kraj realizovat v oblasti kultury s přispěním evropských dotací (Památník Velké Moravy v lokalitě Uherské Hradiště – Staré Město – Modrá; hospodářský dvůr v Rymicích a Ploština) přibyl ještě jeden – vybudování nových expozic v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Kašný (KDU-ČSL): Zlínský kraj uspěl s dalším rozsáhlým projektem v oblasti kultury a opraví zámek Kinských
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL

Ministerstvo pro místní rozvoj totiž schválilo investiční záměr Zlínského kraje, který bude realizován v krajské příspěvkové organizaci – Muzeu regionu Valašsko.

„Na modernizaci výstavních prostor Zámku Kinských jsme získali dotaci téměř 73 milionů korun, což je pokračování úspěšného tažení Zlínského kraje na využití finančních zdrojů Evropské unie k významnému zvýšení kvality našich muzeí. Zlínský kraj uspěl v krátké době se čtyřmi mimořádně náročnými projekty a blížíme se téměř k půl miliardě korun na realizaci záměrů, které byly dlouho plánovány, ale nedařilo se zajistit peníze na jejich uskutečnění. Mám obrovskou radost z toho, že se to konečně podařilo. Uspěli jsme díky precizní připravenosti našich projektů a nyní se můžeme pustit do radikální modernizace zastaralých objektů a vybudovat nové moderní výstavní prostory odpovídající požadavkům 21. století," řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Pane ministře, přizvete si nezávislé odborníky?

16:21 Richterová (Piráti): Pane ministře, přizvete si nezávislé odborníky?

Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny dne 13. února 2026 k zákonu o životním a existenčním minimu