Počet dolarových milionářů neustále narůstá. Ukazují to statistiky například nevládních organizací typu Oxfam nebo společnosti Boston Consulting Group. Přičemž první zmíněná organizace vydala studii, kde se říká, že v roce 2016 bude 1% nejbohatších lidí vlastnit polovinu světového bohatství. Jedná se v tuto chvíli o odhad. Nicméně pokud se podíváme na nejčerstvější data ze zprávy Global Wealth od druhé inkriminované společnosti, tak v ní se uvádí, že v červnu roku 2015 mají dolaroví milionáři pod kontrolou už 41 % světového bohatství. Rovněž se zjistilo, že za rok 2014 došlo k nárůstu milionářů na celém světě o 17 milionů lidí, což je nárůst o dva miliony oproti roku 2013. Celkový objem jejich bohatství je rovněž úděsný - je více jak 160 bilionů dolarů. A jejich bohatství s největší pravděpodobností stále poroste. Boháči budou stále více bohatnout. Co však budou dělat s naakumulovaným kapitálem? Pravděpodobně ho budou dále investovat a díky globální ekonomice vydělávat stále další „virtuální“ peníze. Zde je nutné zmínit, že nejvíce milionářů mají v současné době USA. Právě tito milionáři ovládají většinu globální ekonomiky a často mají obraty vyšší, než je například rozpočet České republiky.
Nyní si řekněme něco o virtuálních penězích. Jedná se pouze o hru čísel a přesuny oněch čísel z účtů na účet, takže se nejedná o žádnou hotovost a navíc není ničím krytá. V dávných dobách byly peníze kryty většinou zlatem nebo jiným cenným kovem. Nicméně od „zlatého standartu“ se upustilo. Vraťme se však k problému dolarových milionářů. Jak je možné, že vlastní tolik světového bohatství a kdy došlo k tak dramatickému nárůstu jejich počtu?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV