Klasnová: Koncert pořádaný VV potěšil Pražany, výtěžek pomůže slabozrakým studentům

02.01.2014 6:42

Na svatého Štěpána odpoledne si přišli Pražané poslechnout do malostranského kostelíku Jana Křtitele koledy a barokní skladby v podání skupiny Ars Instrumentalis Pragensis.

Klasnová: Koncert pořádaný VV potěšil Pražany, výtěžek pomůže slabozrakým studentům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Klasnová

Štěpánský koncert pořádaly Věci veřejné. "Vstupné je dobrovolné, výtěžek pomůže konzervatoři Jana Deyla," řekla v úvodním slově Kateřina Klasnová a popřála všem posluchačům šťastný nový rok.

Ačkoli doslova jarní počasí návštěvě koncertu příliš nepřálo, cestu do malostranského kostela Jana Křtitele Na Prádle si našly desítky Pražanů. Lidé se nadšeně zdravili zejména s Kateřinou Klasnovou. Dorazil však i bývalý předseda VV Vít Bárta či místostarostka za VV v Praze 5 Marie Ulrichová Hakenová. "Štěpánské koncerty Věcí veřejných jsou už dlouholetou tradicí, stejně jako to, že vybrané dobrovolné vstupné věnujeme na nějaký charitativní projekt. Letos volba padla na konzervatoř a střední školu Jana Deyla, kde vybraných 6 429 korun pomůže rozvoji ladičského oboru pro slabozraké studenty," přiblížila Kateřina Klasnová, zastupitelka VV v Praze 1, kde konzervatoř sídlí.

"Udělalo mi ohromnou radost, že kapela přednesla kromě koled a vánoční barokní hudby také skladby mého oblíbeného skladatele Jana D. Zelenky," dodala Klasnová. Volba to byla logická, právě Jan Dismas Zelenka totiž "vysloužil" sboru Ars Instrumentalis Pragensis, vedenému manžely Sequardtovými, prestižní hudební cenu v japonské Ósace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Veciverejne.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Naše vláda se může pochlubit konkrétními výsledky

21:33 Premiér Babiš: Naše vláda se může pochlubit konkrétními výsledky

Premiér Babiš navštívil Ústecký kraj, zajímal se o nemocnici, o rekultivaci bývalých hnědouhelných d…