Klaus (Trikolóra): Měnit osm měsíců před volbami pravidla hry je nezodpovědné

03.02.2021 12:42 | Zprávy

Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Ústavního soudu zrušit část volebního zákona

Klaus (Trikolóra): Měnit osm měsíců před volbami pravidla hry je nezodpovědné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Měnit 8 měsíců před volbami pravidla hry, která tady fungovala 30 let, je nezodpovědné. Bez ohledu na to, komu to (ne)prospěje.

Trikolóra jako menší straně to pomůže a usnadní spolupráci se Svobodnými či Soukromníky, ale je to ústavní prasečina. ÚS je zpolitizovaný, snaha části končících soudců zalíbit se senátorům. Roztříštěnost politické scény, horší možnost sestavit funkční vládu, větší moc stranických sekretariátů (2. skrutinium). Oslabení sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

migrace

Zajímalo by mě, jaký je ten váš zmiňovaný recept na migraci, když tvrdíte, že ,,my jako hnutí ANO říkáme, že máme svůj vlastní recept na pakt víz a migrace, na migraci jako celek." Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Otakar Foltýn překonal Goebbelse

8:19 Rajchl (PRO): Otakar Foltýn překonal Goebbelse

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na video, zveřejněné na facebookovém stránce Strategick…