Klimpl (ODS): Přednádraží za 130 mil. Kč? Je to trochu jinak

24. 1. 2016 16:43

V mezivánočním období se v MFDnes objevil článek, že se v roce 2016 bude rekonstruovat v Pardubicích přednádraží za 130 mil. Kč. Ono je vše trochu jinak.

Klimpl (ODS): Přednádraží za 130 mil. Kč? Je to trochu jinak
Foto: ODS
Popisek: zastupitel města Pardubice Petr Klimpl

Název celé akce je Multimodální uzel Pardubice, ale to hlavní je podstatně jiná cena. Těch 130 mil. Kč neplatí. To byla výchozí cena při začátku tohoto projektu. O tom byla informována veřejnost, sdělovací prostředky i zastupitelé města. Ovšem při schvalování rozpočtu města na rok 2016 se objevila částka podstatně vyšší, něco nad 194 mil. Kč. V původní částce nebyla DPH (byť jiné částky jsou sdělovány s daní) a nově se k tomu přičetla i úprava trolejbusové trakce (byť od počátku muselo být zřejmé, že když se upraví silnice, tak se musí upravit i trolejové vedení nad ním). Navýšení tedy přes 60 mil. Kč. To vedení města nějak zapomnělo veřejnosti sdělit, byť na každém jednání zastupitelstva města předkládá písemně informativní zprávu o přípravě celé investice. Tedy skoro za 200 mil. Kč se upraví prostranství před nádražím a bude řešen terminál pro dopravní podnik („modré“ autobusy zůstanou na autobusovém nádraží), bude redukována zeleň, nebude řešeno parkování aut (snad alespoň budou uspokojeni cyklisté s ukládáním kol), nebude napojení na Duklu. Poněkud drahé řešení, za hodně peněz málo muziky…

Ing. Petr Klimpl
zastupitel města Pardubice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény

17:02 Hašek (ČSSD): Je třeba nazývat věci pravými jmény

Bruselský bič na neposlušné, bohužel je třeba nazývat věci pravými jmény. Toto bude nástroj nátlaku …