Knot (TOP 09): Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům a zvýší bezpečí

31.08.2018 22:46

Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům od dopravy a zvýší jejich bezpečí. Stavba 1,6 kilometru silnice vyšla na 46 milionů korun.

Knot (TOP 09): Obchvat Němčic ulehčí obyvatelům a zvýší bezpečí
Foto: archiv J. Knota
Popisek: Josef Knot z TOP 09.
reklama

Zklidnění dopravy v obci a více bezpečí pro místní obyvatele. To bylo hlavním důvodem vybudování obchvatu Němčic na Prachaticku. První řidiči se po novém obchvatu projeli v pátek zhruba hodinu před polednem, tedy o 14 dříve, než bylo plánováno. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Vybudování obchvatu o délce 1,6 kilometru si vyžádalo náklady zhruba 46 milionů korun. „Z 90 % jsme na její financování využili prostředky z operačního programu IROP, zbylých 10 % uhradil kraj,“ upřesnil Knot s tím, že hlavním cílem bylo zklidnění dopravy v obci Němčice, zvýšení bezpečnosti pro obyvatele a zrychlení dopravy.

Zklidnění dopravy v obci si od nového obchvatu slibuje i starosta Němčic Radek Rypota „Obcí projelo až šest tisíc automobilů denně, většinou se jednalo o kamiony, takže hluk a prašnost byla velká,“ uvedl starosta a ocenil všechny, kdo se na stavbě obchvatu podíleli. „Hlavně bych rád poděkoval kraji, který má na realizaci stavby hlavní zásluhu,“ zdůraznil starosta a připomněl, že ocenění patří i všem ostatním, hlavně samotným stavebním dělníkům, které od práce neodradila ani velká vedra, takže stavba nakonec mohla být dokončena 14 dní před termínem.

Stavba, jejímž zhotovitelem byla společnost Strabag, začala 11. září loňského roku a dokončena byla letos 28. srpna. Obchvat leží na trase z Českých Budějovic směrem na Prachatice či Vimperk a vede jižně od Němčic. Správcem této dvojkové komunikace je kraj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

21:43 Doležal (SPD): Je představená důchodová reforma opravdu reformou?

Spoluautorkou textu je místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny, Bc. Lucie …