Kohoutová (ODS): Slova díků pracovníkům v sociálních službách nestačí

20.05.2017 10:05 | Zprávy

Od počátku roku paní ministryně Marksová slibuje, že přidá na platech pracovníků v sociálních službách, nejpozději od 1. 7. 2017. Zůstává však u slibů. Přitom na platy na svém ministerstvu v rezervách má dostatek finančních zdrojů.

Kohoutová (ODS): Slova díků pracovníkům v sociálních službách nestačí
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

Nejde však o to přidat těmto pracovníkům pouze tisícovku, jde o to změnit celý systém financování sociálních služeb, aby platy zaměstnanců vzrostly skokově o několik tisíc, nikoliv o několik set korun. Kvůli neutěšenému stavu v odměňování pracovníků v sociálních službách není dostatek pracovních sil. Paní ministryně hazarduje se systémem péče o druhé. 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

23:00 Premiér Fiala: Je otázka, nakolik to hnutí ANO myslí s obranou ČR vážně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k útoku ruských dronů