Kolář (TOP 09): ČSSD profitovala z peněz občanů Prahy 6, jde o miliony

03.10.2018 21:34

Hloubkové a pečlivé kontroly smluv, které radnice od roku 2014 prováděla, vedly k mnoha soudním sporům. Dotčené subjekty a lidé si samozřejmě nechtěli nechat výhodné obchody, uzavřené v minulosti, vzít. Přesto naši právníci všech 317 sporů vyhráli.

Kolář (TOP 09): ČSSD profitovala z peněz občanů Prahy 6, jde o miliony
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
reklama

Při dalším prověřování právní odbor ovšem přišel také na případ exekutora, vykonávajícího exekuce pro Prahu 6. Ten peníze, které vymohl, dlouhodobě zadržoval, přičemž jejich zhodnocením na úročených účtech mohl získat statisícové částky, které však již radnici Prahy 6 zatajil, čímž o peníze připravil občany městské části.

„Celý případ je o to pikantnější, že jde o syna předsedy kontrolního výboru radnice, člena ČSSD. Ten o jeho krocích musel vědět a jeho činnost tedy celou dobu krýt, jelikož správa pohledávek vedená externími advokáty a jimi nasmlouvanými exekutory byla ze strany Kontrolního výboru mnohokrát prověřována,“ říká Ondřej Kolář (TOP 09), starosta Prahy 6. Kontrolní výbor ovšem nic závadného neshledal.

„Na tom je také dobře vidět, co se zde v minulosti dělo. Tohle je přesně to vymetání kostlivců, o kterém celou dobu mluvím. Nejde o volební kampaň, Praha 6 měla ve skříních celou kostnici. A je otázka, zda tím nebyla financována i sama ČSSD,“ dodává starosta Kolář.

Radnice Prahy 6 již oficiální cestou vyrozuměla exekutorskou komoru i ministerstvo spravedlnosti o nestandardních postupech exekutorského úřadu. Radnice také zvažuje, že podá na exekutora trestní oznámení. Výsledná částka se může vyšplhat do milionů korun, přesnou evidenci totiž dříve nikdo nevedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (ODS): Ve školství nelze váhavě čekat

15:45 Baxa (ODS): Ve školství nelze váhavě čekat

Harmonogram návratu většiny žáků a studentů do škol je již známý. Nelze ale váhavě čekat s dalšími k…