Kolář (TOP 09): Praha 6 je tak významnou částí, že by neměla být limitována jen čtyřmi roky

26.04.2015 9:14

V pátek 10. 4. 2015 schválila Rada MČ Praha 6 své Programové prohlášení na období 2014 – 2018. Priority a cíle radnice v 16 zásadních oblastech je popsáno na osmi stranách. O jednom ze zásadních dokumentů jednalo v pátek 24. 4. 2015 zastupitelstvo.

Kolář (TOP 09): Praha 6 je tak významnou částí, že by neměla být limitována jen čtyřmi roky
Foto: TOP 09
Popisek: Poslanec Ondřej Kolář

Celé programové prohlášení naleznete na webu radnice zde.

„Programové prohlášení chápu právě jako strategický výhled do dalšího období, které není záměrně limitováno pouze čtyřmi roky. Praha 6 je totiž natolik významnou městskou částí, že si nezaslouží jen krátkodobé výhledy,“ řekl Ondřej Kolář (TOP 09), starosta městské části Praha 6.

Starosta dodal, že minulé koalici o dvou stranách (ODS, ČSSD) trvalo od listopadu 2010 do května 2011 než dala prohlášení dohromady. Současná pětikoalice zvládla dát dokument veřejnosti o měsíc dříve (přesně o 34 dní), takže současná kritika, že se v současné koalici rodilo prohlášení neúměrně dlouho, je tedy opravdu neoprávněná.

Nové radě se bez ohledu na to, že neměla prohlášení povedlo vypovědět řadu nevýhodných smluv, zrušit předražené právní služby, připravit nejrůznější akce a otevírat úřad lidem.

Jak hodnotí 100 dní nové rady starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09):

Stihli jsme nastartovat revizi všech smluv, okamžitě byly prověřeny projednávané stavební záměry a opětovně vyhodnoceny podané změny územního plánu. Řada změn byla stažena či pozastavena. Probíhá hloubková kontrola odboru správy obecního majetku a připravuje se celková reorganizace právního odboru. Kompletní přeměnou prošlo SNEO, které postupně přebírá do správy objekty v majetku Prahy 6 a začíná tak konečně plnit funkci, pro kterou bylo kdysi zřízeno.

Podařilo se dojednat odklad změn v linkovém vedení MHD s tím, že budou připraveny tak, aby cestujícím opravdu přinesly zlepšení. Začali jsme otevřeně komunikovat s občany, od svého nástupu do funkce jsme uspořádali tři veřejné debaty k projektům dotýkajícím se bezprostředně obyvatel v daných lokalitách a vypsali k jednomu z nich anketu. Předchozí vedení se komunikaci na toto téma důsledně vyhýbalo, takže jsme v poměrně obtížné situaci, ale věříme, že rozumné řešení například tramvajové trati na Dědině najdeme.

Snížili jsme náklady na úklid a údržbu veřejné zeleně při zachování jejich kvality, podařilo se nám totiž uzavřít smlouvu o spolupráci se spolkem Naděje a K srdci klíč - jejich klienti bez domova se budou podílet na úklidu veřejných prostranství v Praze 6. S pražským magistrátem jsme začali jednat o pozemcích vhodných pro stavbu nové LDN. Podařilo se získat dotaci hlavního města ve výši 7 miliónů korun na rekonstrukci jídelny a varny ZŠ Emmy Destinové a do rekonstrukcí škol a školek bude letos směřovat přes 100 milionů korun. Byla navázána úzká spolupráce a pravidelná setkání s rektory vysokých škol na území Prahy 6 a Suchdola a otevřena myšlenka kampusu v Technické ulici mezi VŠCHT a ČVUT, což je ze strany vysokých škol vnímáno nesmírně pozitivně.

Byl zahájen projekt "Otevřené smlouvy" a přípravy vzniku organizace "Otevřená města" - Praha 6 participuje s několika dalšími městy na přípravných pracích ke zveřejňování smluv v otevřených datech. Byla spuštěna příprava nové podoby časopisu Šestka - změny obsahu, vizuální podoby, distributora a inzerce. Předpokládáme modernější obsah, vyšší příjem z inzerce, posílení redakce a zlepšení distribuce - první nové číslo vyjde na přelomu srpna a září. A jako třešničku na dortu jsme nastavili nová pravidla autoprovozu, aby Praha 6 zbytečně neplýtvala na operativním leasingu aut, se kterými nikdo nejezdí. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Praha6.cz

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

23:08 Peštová (ANO): Už otevíráme ministerstva úplně pro všechny?

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2024 k zákonu o státní službě