Kolovratník (ANO): Dálnice se staví, jak jsem slíbil před čtyřmi roky

15.09.2017 15:27

Komentář Martina Kolovratníka z Facebooku.

Kolovratník (ANO): Dálnice se staví, jak jsem slíbil před čtyřmi roky
Foto: ANO.cz
Popisek: Martin Kolovratník
reklama

Když jsem šel do voleb minule, slíbil jsem, že rozhýbu stavbu dálnice D35. A teď vás jako lídr hnutí ANO v našem Pardubickém kraji vás žádám o podporu znovu. Dálnice - přesně tak, jak jsem slíbil před čtyřmi roky - se staví.

Byl to důležitý příklad manažerského řízení, které ANO vneslo do politiky. D35ka stála a nikdo s ní nedokázal pohnout. Jenom na prvních dvou úsecích dálnice bylo v té době víc než 1400 majitelů pozemků, se kterými by se stát musel vypořádat, než by mohl začít stavět. Kolegové z Ředitelství silnic a dálnic mi řekli na férovku: „Lidi nechtějí prodávat svoje pozemky za cenu, kterou jim stát nabízí. A proto se nemůžeme pohnout z místa.”

Šel jsem tedy do sněmovny a navrhl novelu zákona o výkupech pozemků, která stanovila jasný a férový řád výkupů. Majitelé můžou díky ní získat až osminásobek odhadní ceny. Takže třeba u zemědělské půdy, jejíž cena je běžně 30 korun za metr, jim stát nabídne 240 korun.

Je to spravedlivé pro obě strany. Majitelé mou změnu ocenili a pozemky - pro ně výhodně - státu prodali. Díky tomu jsme se dočkali prvního velkého posunu po desítkách let. Na prvních dvou úsecích Opatovice nad Labem – Časy a Časy – Ostrov už běží archeologický průzkum a těžká technika vyjede do terénu ještě na podzim tohoto roku. Věřím, že první řidiči se projedou po dlouho vytoužené dálnici do čtyř let.
Přátelé, já jsem svou schopnost bojovat a řešit problémy, dokázal. Budu rád, když mi napišete hned teď do komentáře, co vás trápí a co byste si přáli. Čtu všechny komentáře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

22:01 Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

Komentář na facebookovém profilu k dnešní demonstraci v Praze