Správa železnic v současnosti nemá jinou možnost než nevyužívané regionální tratě zrušit. Tvrdím, že tento způsob řešení není správný a navrhuji proto nový institut tzv. „konzervace dráhy“, díky kterému je ochráníme před zánikem. Součástí návrhu jsou přitom podstatně vlídnější podmínky, než má stanoveno například Německo nebo Rakousko.
Cestování vlakem patří mezi nejoblíbenější dopravní prostředky v Česku. Velkou zásluhu na této skutečnosti má i rozsáhlá železniční síť regionálních tratí. Část z nich je ovšem využívána pouze velmi sporadicky a jejich údržba nás přitom ročně stojí spoustu milionů korun. Navrhuji proto nástroj k jejich ochraně před zrušením – tzv. konzervaci dráhy. O této novince jsem podrobně psal již ve článku „Zachraňme nevyužívané lokálky. Tohle je nástroj, jak toho dosáhnout!“, který si můžete přečíst ZDE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke své politické práci.
- 10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich