Konečná (KSČM): Energetická koncepce neřeší otázku prolomení limitů

19.05.2015 6:33

Je třeba ocenit, že vláda dnes konečně schválila aktualizaci státní energetické koncepce. Různí politici kolem tohoto dokumentu dělali zbytečné tanečky a požadovali další a další doplnění.

Konečná (KSČM): Energetická koncepce neřeší otázku prolomení limitů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Je jasné, že Česká republika se bude muset ubírat cestou kombinace jaderné energetiky a obnovitelných zdrojů. Nejen proto, že musíme plnit závazky vůči Evropské unii zvyšováním podílu obnovitelných zdrojů a snižováním množství emisí CO2, ale rovněž proto, že zásob uhlí ubývá a bude třeba je ponechat pro centrální zásobování teplem, kde je hnědé uhlí stále nejlevnějším způsobem vytápění domácností.

Bohužel koncepce stále nevyřešila problém, zda prolomit limity uhlí a vláda si opět objednala další studie dopadů prolomení limitů a oddaluje tak rozhodnutí do nekonečna. Usnesení vlády totiž neříká nic o tom, že vláda po obdržení studií rozhodne, jak dále pokračovat s limity těžby uhlí. Toto oddalování škodí všem lidem, kterých se týká možná těžba, horníkům, kteří mají nejistotu ohledně svého dalšího zaměstnání, ale i energetice jako celku, neboť to ovlivňuje rozhodování o investicích.

Stejně tak není dobré, že se s aktualizací Státní energetické koncepce neprojednal Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky, který s koncepcí úzce souvisí. Bohužel tak vidíme, že ta klíčová rozhodnutí vyřešena nejsou, a tak se může stát, že Státní energetická koncepce bude jen papír, který se nebude plnit, což by byla škoda.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Jste snad jediný politik, co se o případ od začátku zajímá

Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík. Ptám se Vás, jaké kompetence k tomu něco zjišťovat a zajišťovat sněmovna má? A kdo myslíte, že má z politiků zájem vyšetřování ovlivn...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Válek: Proč ten odpor? Jde především o matky s dětmi a senior

22:33 Ministr Válek: Proč ten odpor? Jde především o matky s dětmi a senior

Komentář na facebookovém profilu k romským uprchlíkům z Ukrajiny.