Konečná (KSČM): Jak moc ohrožené je naše soukromí?

17.07.2015 12:57 | Zprávy

Internet je bezesporu fenoménem a pro mnoho z nás se stal každodenní součástí života. Elektronická pošta už v celé řadě případů nahradila tu klasickou a někteří už přestali používat i tu mailovou. Místo ní volí komunikaci přes sociální sítě, které hrají čím dál větší roli – v našem volném čase, informovanosti, ale i ekonomické a politické oblasti.

Konečná (KSČM): Jak moc ohrožené je naše soukromí?
Foto: KSČM
Popisek: Kateřina Konečná, KSČM

Podle loňských dat Eurostatu má přístup k internetu více než 70 % českých domácností. Na sociálních sítích je pak podle různých odhadů zaregistrováno mezi 4 až 5 miliony uživatelů z naší země. A toto všechno používáme i v tzv. chytrých telefonech.

Uvedená čísla jasně dokazují, jak obrovské množství informací se ve virtuálním prostoru pohybuje. Zálusk na ně mají hlavně nadnárodní společnosti jako je například Facebook nebo Google. Nyní se ovšem o slovo přihlásily i bezpečnostní složky, a to i v ČR. Policejní prezident Tomáš Tuhý by rád, aby telefonní operátoři a poskytovatelé služeb uchovávali také informace o tom, komu uživatelé volají, esemeskují či posílají e-maily (dosud uchovávají „pouze“ informace o svých zákaznících). Chápu, že strážcům naší bezpečnosti by tato úprava vyhovovala, nicméně je nutné nalézt určitou formu rovnováhy mezi soukromím uživatelů a bezpečností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Czernin: Pořádek, bezpečnost, férovost. Pravidla pro azyl a migraci

4:29 Senátor Czernin: Pořádek, bezpečnost, férovost. Pravidla pro azyl a migraci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k pravidlům stran migrace.