Konečná (KSČM): Půjčka by nikdy neměla znamenat upadnutí do otroctví věčných dluhů

11.09.2023 16:17 | Tisková zpráva

Evropský parlament schvaluje návrh europoslankyně K. Konečné, díky kterému budou spotřebitelé více chráněni před zadlužením.

Konečná (KSČM): Půjčka by nikdy neměla znamenat upadnutí do otroctví věčných dluhů
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně, předsedkyně KSČM Kateřina Konečná

Poslanci a poslankyně Evropského parlamentu budou v úterý 12. září hlasovat o návrhu nové směrnice o spotřebitelských úvěrech, jehož hlavní zpravodajkou v legislativním procesu EU je česká europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná. Té se podařilo vyjednat řadu úprav, díky kterým budou v zemích EU spotřebitelé mnohem více chráněni před libovůlí společností na úvěrovém trhu.

Schválená směrnice bude jedním z nástrojů, které pozitivně ovlivní problematiku zadlužování. „Ta je stále velice aktuální a podle současného stavu české ekonomiky se neblýská na lepší časy - problémů s dluhy jedinců i domácností bude v následujících měsících a letech přibývat. Je tedy povinností všech politiků zajistit, aby se u nás zase nerozjelo dluhové a exekuční Eldorádo, které jsme zde viděli v předchozí dekádě a půl. Přicházím s ochranou těch nejzranitelnějších v nadcházejících krizových časech,“ uvádí Kateřina Konečná. Při vyjednávání se řídila dvěma základními principy: „Půjčka by nikdy neměla znamenat upadnutí do otroctví věčných dluhů a jejich splácení a to, co se tváří jako úvěr, smrdí jako úvěr a vypadá jako úvěr, by mělo být jako úvěr regulováno.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Je třeba se bát toho, co se stalo v Rumunsku a ve Francii?

7:17 Senátor Hraba: Je třeba se bát toho, co se stalo v Rumunsku a ve Francii?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k základní podmínce demokratických voleb