Koudelka (ČSSD): Boj o nádraží v Brně

30.03.2016 13:16

Kdo jezdí vlakem, vidí nebetyčný rozdíl mezi hlavním nádražím v Praze, Pardubicích či jinde a nádražím v Brně. Nové nádraží postavila i Vídeň. Na podzim 2016 budou Brňané hlasovat v referendu, které navrhli odpůrci rozvoje města Brna. Tyto skupiny chtějí potopit možnost vybudovat v Brně nové nádraží tak, jak bylo naplánováno společně s autobusovým nádražím.

Koudelka (ČSSD): Boj o nádraží v Brně
Foto: repro YouTube.com
Popisek: doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

Brno potřebuje pro svůj rozvoj propojení autobusové regionální dopravy a dopravy železniční, aby cestující, který přijede do Brna z Prahy či Vídně mohl nastoupit do autobusu, který jej dále doveze do Černé Hory nebo Kyjova. Navíc je nutné mít v místě podzemní parkoviště. Brněnské nádraží není jen pro Brňany. Již od dob Československa je plánováno posunutí nádraží do prostor dnešního autobusového nádraží.

Dnešní brněnská radnice projekt nepodporuje. Zelení jsou v oblasti dopravy proti všemu. Žít Brno si dalo na komunální kandidátky v Brně Nebrňany, čímž porušilo zákon a dopustilo se podvodu na voličích. Tím ukázalo, jak to s Brnem myslí. A Babišovo ANO přihlíží, jak Brno přichází o možnost investování desítek miliard na stavbu nového nádraží v brzké době. Babiš je pražský politik a je mu zřejmě bližší vydávání peněz v Praze do přestavby tamních nádraží.

Inu Brnu zůstane nádraží, jež se stává jeho ostudou. To by si občané měli uvědomit, až budou hlasovat v referendu o umístění nádraží. Nádraží je možné začít v brzké době stavět jen v odsunuté poloze u řeky Svratky, tak jak je naplánované. Ostatní varianty jsou zástěrkou pro to, aby v Brně v blízké budoucnosti nové nádraží nebylo, protože jsou nepřipravené.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Snaze občanů o vlastní bydlení by stát neměl házet klacky pod nohy

18:05 Munzar (ODS): Snaze občanů o vlastní bydlení by stát neměl házet klacky pod nohy

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k významu vlastního bydlení jako zajištění nezávislos…