Kováčik (KSČM): Zemědělci to mají těžké

23.07.2020 4:33 | Zprávy
autor: PV

Prudké a časté deště v mnoha oblastech republiky nasytily půdu vodou.

Kováčik (KSČM): Zemědělci to mají těžké
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Článek byl převzat z Profilu Ing. Pavel Kováčik - Zemědělci to mají těžké

Zemědělci tak mají při sklizni problémy. Stroje na polích zapadají, jsou více poruchové a dochází i k větší spotřebě pohonných hmot, což způsobuje větší náklady při sklizni. Zrno má také zvýšenou vlhkost. Když si srovnáme, co všechno v posledních letech zemědělce potkalo, je bilance pro hospodáře špatná. Loňský atak hrabošů způsobil obrovské škody, koronavirus se také podepsal na stavu našeho zemědělství. Příslušné ministerstvo má snahu co nejvíce pomoci, ale ani tady není pokladna bezedná. V každém případě se musíme snažit o maximální ochranu zemědělské půdy. Rozhodně nesmí končit v rukou zahraničních majitelů nebo se případně měnit na stavební parcely. Hodnota půdy určená pro pěstování zemědělských plodin má pro nás i budoucí generace obrovskou cenu. To je i jeden z bodů mého volebního programu do Senátu Parlamentu ČR. Je nutné si uvědomit, že naše dnešní rozhodnutí mohou nevratně ovlivnit stav země i v letech příštích, a tím i život každého z nás. Půda je rodinným stříbrem, o které není možné přijít neuváženými kroky. Znojemsko je kraj, kam zemědělství, chovatelství a vinařství od nepaměti patří. To je hlavní důvod mé snahy o ochranu zemědělské půdy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.