Kovářová (STAN): Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu

25.10.2020 11:45

Vláda schválila návrh parametrů státního rozpočtu na rok 2021, ale dosud pro něj nenašla nutnou podporu. Hnutí STAN má k současné podobě výrazné výhrady, ale je ochotné s ministryní financí o podpoře návrhu jednat, v případě, že přistoupí na nutné změny rozpočtu. Konstruktivní přístup má zabránit situaci rozpočtového provizoria.

Kovářová (STAN): Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu
Foto: Archiv VK
Popisek: Věra Kovářová
reklama

„Dostat se za současné situace do rozpočtového provizoria by byla nejhorší varianta. Ve finále by na to doplatili všichni. Od státního aparátu, samospráv, až po firmy, důchodce i rodiny s dětmi. Jsme připraveni s vládou diskutovat o podpoře rozpočtu za jasně stanovených podmínek a změn současné podoby návrhu, který představila ministryně financí,“ říká členka rozpočtového výboru Věra Kovářová (STAN).

Poslanci hnutí STAN jsou ochotni s vládou spolutvořit návrh státního rozpočtu, který bude odpovídat stávající krizi i dlouhodobým potřebám České republiky. Jedná se primárně o oblasti digitalizace a zjednodušení státní správy, modernizace vzdělávání a péče o krajinu.

„Nabízíme vstřícný a konstruktivní přístup ve prospěch občanů naší země. Naším cílem je připravit státní rozpočet pro rok 2021, který bude reagovat na krizovou situaci, ale zároveň bude odrážet potřeby 21. století. Zcela zásadním požadavkem bude navýšení poměru investic i snížení mandatorních výdajů, abychom za každou vynaloženou korunu dostali za pár let dvě koruny zpátky. Pokud se vláda nebude chtít nechat vydírat komunisty a tvrdohlavě trvat na současných parametrech návrhu, ví, kde nás najde,“ doplňuje předseda hnutí Vít Rakušan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

22:55 Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2020 ke změně zákona o pedagogických pracovnící…