Kovářová (TOP 09): S podobou služebního zákona nemůžeme být spokojeni

27.06.2014 15:57

Ústavně právní výbor dnes pokračoval v projednávání návrhu služebního zákona, které přerušil tuto středu. Na rozdíl od výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, který předevčírem kvůli neúčasti koaličních poslanců nepřijal závěrečné usnesení, ústavně právní výbor schválení vládní předlohy doporučil.

Kovářová (TOP 09): S podobou služebního zákona nemůžeme být spokojeni
Foto: Archiv VK
Popisek: Věra Kovářová
reklama

S podobou návrhu, která míří na plénum Poslanecké sněmovny, určitě nemůžeme být spokojeni, naše nejzávažnější připomínky totiž nebyly vyslyšeny.

Výbor schválil můj pozměňovací návrh, který odstranil znevýhodnění rodičů ve výběrových řízeních na vedoucí úředníky. Mateřská a rodičovská se podle mé úpravy tak nezapočítává do délky praxe, ale prodlužuje se o ni rozhodné období, během něhož musí být praxe splněná. Pokud například byla žena dva roky z posledních čtyř na mateřské a rodičovské, její praxe se nebude zkoumat v posledních 4 letech, ale v posledních 6 letech.

Schválení mého návrhu je ale jen drobnou náplastí. Naopak neúspěšná byla má snaha rozšířit prostupnost mezi samosprávou a státní správou i návrh na vynětí některých úřadů z působnosti služebního zákona.

Za nejproblematičtější skutečnost považuji to, že i po projednání ve výborech návrh počítá se zřízením generálního ředitelství státní služby, podle našeho názoru zcela nedůvodně. Vládní koalice ale v této otázce nepřipouští žádné ústupky.

Věra Kovářová, poslankyně TOP 09 a Starostové

zpravodajka tisku ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: TOP 09
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

12:14 Vích (SPD): Dluhový plán a další trhliny v eurozóně

Naštvanost zemí jižní Evropy je může vyvézt z eurozóny nebo dokonce z Evropské unie dřív, než se don…