Krainer (STAN): Proč jsem vstoupil ke Starostům a nezávislým

12.09.2017 9:08

Vstoupit do politiky je vždycky těžké rozhodnutí. Pokud to vezmete vážně, vytváříte si už navždy nesmiřitelné nepřátele. Ztratíte spoustu času a vyčerpáte mnoho energie a přesto se často nedoberete hmatatelných výsledků. Přesto to má smysl. Jakub Krainer popisuje kroky, které jej přivedly až ke Starostům a nezávislým.

Krainer (STAN): Proč jsem vstoupil ke Starostům a nezávislým
Foto: STAN
Popisek: STAN

1. Všechno co děláte, vás musí bavit. Mě věci veřejné zajímají od gymnaziálních let. Nejprve jsem o nich četl, poté o nich psal a nakonec je tvořil.

2. Z pozice aktivního občana změníte mnohé, ale vaše pozice je omezená a závisí na libovůli politiků. Pokud chcete opravdu něco změnit, musíte do politiky vstoupit a vybojovat si mandát. Radnice dobré nápady často blokují. Někdy z pohodlnosti, někdy z vlastního ekonomického prospěchu. V obou případech musíte vy být tím čerstvým větrem, který vaše nápady přivede až k realizaci. Z politiky to jde znatelně snáze.

3. Kdo si počká, ten se dočká. Nedoporučuji vstupovat do politických stran hned na prahu dospělosti. Člověk se ještě vyvíjí, zraje a má prostor změnit názory. Já si počkal 10 let, než jsem nabyl jistoty a svou volbu stvrdil vstupem.

4. Populismus nebo odpovědná politika? Je zarážející kolik spoluobčanů se dokáže chovat disciplinovaně a odpovědně v osobním životě a přitom podporovat populisty, rozmařilce a lháře v politice. Příčí se mi socialismus a kolektivismus. KSČM a ČSSD odpadly jako první. Příčí se mi i jednoduchá řešení a populistické sliby. Babiš a Okamura odpadli jako druzí. A nevěřím ani na vystupování z EU a zakládání alternativ. Odpadl zbytek.

5. Zbývalo si z příčetných stran vybrat takovou, která roste odspodu, má své zastoupení v nejnižších patrech politiky a její členové rostou z radnic až pro parlament. Ať žijí Starostové a nezávislí!

Jakub Krainer

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Co má společného hnutí žlutých vest s Českou republikou

15:30 Seďa (ČSSD): Co má společného hnutí žlutých vest s Českou republikou

Pomyslné nůžky v životní úrovni obyvatel se mezi těmi nejbohatšími a těmi nejchudšími neustále rozví…