Kapitalistická krize je krutou realitou dneška. Mezi její důsledky patří nejen drastické snižování životní úrovně, ohromný nárůst chudoby, masová nezaměstnanost či soustavné útoky na sociální výdobytky minulosti. Krize má svůj odraz i ve snahách imperialismu o nové přerozdělení světa a ovládnutí strategických regionů, zdrojů nerostných surovin a trhů. Nedílnou součástí tohoto procesu je nárůst militarizace, ohromné výdaje na zbrojení, budování vojenských základen po celém světě i krvavé agrese proti řadě států.
Po porážce socialismu na přelomu 80. a 90. let minulého století opustila naše země mírovou zahraniční politiku. Jako spojenec Spojených států amerických a člen Severoatlantického paktu NATO a Evropské unie se Česká republika podílela na řadě nespravedlivých válek a okupací, způsobujících utrpení a smrt statisíců v zájmu několika málo bohatých a mocných. Jugoslávie, Afghánistán, Irák, Libye je notně nekompletní seznam států, jejichž národy se staly obětí agresí podporovaných, v rozporu s názorem většiny obyvatel, také pravicovými a sociálně demokratickými vládami naší země.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KSČM
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

18:02 Ministr Rakušan: Pane Turku, teď máte možnost dostát své image chlapa
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze Turek a znásilnění, kterou vyvolala novinářk…