Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály

05.12.2023 4:31 | Ze sítí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu k myšlence ekonoma Kovandy o možném zrušení důchodů

Krajča (KSČM): Už zase vysílají signály
Foto: kscm.cz
Popisek: Milan Krajča, člen Ústředního výboru KSČM

Demontáž sociálního státu z dílny pravice pokračuje. Pokusný balónek vypustil "nezávislý" ekonom Kovanda ohledně možnosti zrušit vyplácení důchodů. Peníze podle něj nerostou na stromech.

Nerostou! Samozřejmě, že nerostou! Peníze plynou z lidské práce. Z té práce, o jejíž hodnotu nás stát obírá nejvíce v celé EU! Na své výplatnici totiž vidíme nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoříme. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Tak bychom se ke svým penězům opravdu rádi dostali alespoň na stará kolena.

Mimochodem, jedním z klíčových důvodů toho, proč čeští pracovníci vidí ve své výplatě relativně nejmenší část toho, co skutečně odpracují, je enormní odliv vytvořeného bohatství z Česka do zahraničí. K němu dochází zejména prostřednictvím úniku stovek miliard korun ročně v podobě dividend tuzemských dceřiných firem vyplácených jejich matkám, sídlícím nejčastěji v západních zemích EU.

reklama

autor: PV

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

8:39 Vích (SPD): Pokud odvody do Armády ČR, tak jedině dobrovolné

Politici by měli o nasazení Armády ČR rozhodovat uvážlivě, neposílat naše občany a vojáky na Ukrajin…