Krása (Trikolora): Atentát na Fica svědčí o zhrubnutí politické kultury

16.05.2024 15:06 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k atentátu na Roberta Fica.

Krása (Trikolora): Atentát na Fica svědčí o zhrubnutí politické kultury
Foto: Archiv VK
Popisek: Václav Krása, kandidát do Senátu v roce 2020 za hnutí Trikolóra

Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica je nepředstavitelnou tragickou událostí, která se ve středoevropském prostoru už dlouho nestala. Tragická událost svědčí o zhrubnutí politické kultury a vnímání politického soupeření. Jsem přesvědčen, že pokus o vraždu pana premiéra má politické pozadí v tom, že jej udělal člověk relativně vzdělaný, který se v politice nějak pohyboval. Je to důsledek toho, co se děje i u nás. Poražení ve volebním klání často neakceptují výsledek voleb a okamžitě napadají vítěze, organizují demonstrace a snaží se odporovat výsledku voleb. Tito lidé se nazývají demokraty a činí přesně to, co není v souladu s demokratickou soutěží politických. Stačí si vpomenout na výroky poraženého pana Korčoka, senátorky paní Němcové po volbě Petera Pellegriniho prezidentem Slovenska. Proti nové vládě Roberta Fica hned opozice organizovala demonstace, umělci a velká část médií se velmi negativně vyjadřovali k jeho vítězství apod. Jde o to, vyburcovat v lidech emoce a vášně nenávisti, které pak mohou vést k těmto tragickým odálostem, jako se to stalo dnes na Slovensku. Už jsme zapomněli, nebo část z nás nechce přijmout, že demokracie je o tom, že vítězný politický názor má právo na čas, aby ukázal, že splní svoje sliby, a pokud tomu tak není, příští volby by se měl poroučet. Opozice má razantně ukazovat na chyby vládnoucí politické reprezentace a navrhovat svoje koncepty řešení a připravovat se na vládu. Zdá se, že dnes to už neplatí, protože převažuje nenávist, bažení po moci, prebendách, ale nikoliv vnímání politiky, jako služby, kterou by měla být.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schillerová (ANO): Návrh korespondenční volby je zjevně nesystémový a zcela účelový

17:04 Schillerová (ANO): Návrh korespondenční volby je zjevně nesystémový a zcela účelový

Projev na 107. schůzi Poslanecké sněmovny 12. června k návrhu poslanců Víta Rakušana, Petra Fialy, M…