Krkoška (ANO): Moravskoslezský kraj pokračuje v turistické krasojízdě. Návštěvnost regionu stále stoupá

10.02.2023 21:24

Statistici opět evidují rekordní nárůst počtu návštěvníků Moravskoslezského kraje. Nejvíce turistů zavítalo ve 4. čtvrtletí loňského roku do turistické oblasti Ostrava, výrazný nárůst hlásí také Beskydy, Opavské Slezsko a Těšínské Slezsko.

Krkoška (ANO): Moravskoslezský kraj pokračuje v turistické krasojízdě. Návštěvnost regionu stále stoupá
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

Celkem ve 4. kvartálu roku 2022 přijelo do kraje a ubytovalo se v hromadných ubytovacích zařízeních 209 673 návštěvníků. Je to o skoro 35 tisíc více lidí než za stejné období v roce 2021. Zároveň přijelo do kraje o zhruba 2 tisíce lidí více než ve stejném období v roce 2019. 

Anketa

Je správné uvažovat o tom, že čtyřicátníci půjdou do důchodu v 68 letech?

11%
86%
hlasovalo: 21723 lidí
„Moc mě těší, že čísla návštěvnosti našeho kraje opět rostou. V posledním kvartále minulého roku jsme pro toto období dokonce zaznamenali rekordní počet turistů. Oproti minulému roku se jedná dvacetiprocentní nárůst. Velkému zájmu návštěvníků se těšila například oblast Ostrava, kam zavítalo více než 61 tisíc návštěvníků.  Každopádně nárůst zaznamenáváme ve všech turistických oblastech našeho kraje a na mnoha místech návštěvnost předčila čísla z let před nástupem pandemie,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška s tím, že kraj neustále pracuje na zlepšení podmínek a služeb pro turisty „Teď v zimní sezóně náš region nabízí moderní lyžařské areály i stovky kilometrů upravených běžeckých tratí.“

Nejvíce lidí navštívilo ve 4. kvartále loňského roku krajské město, do Ostravy přijelo 61 317 turistů. Oblibě se těšila také často vyhledávaná turistická oblast Beskydy, kam zavítalo 61 240 návštěvníků. „Jsem moc rád, že se lidé zejména v loňském roce naučili objevovat krásy tuzemska a těší mě, že severní Morava a Slezsko je stále vyhledávanější. Letos jsme zmodernizovali web severnimorava.travel a věříme, že pro návštěvníky bude ideálním parťákem pro výlety. Zájemci tady najdou nejen tipy na výlety, ale i na zajímavé akce v regionu,“ zmínil jednatel krajské centrály cestovního ruchu Moravian-Silesian Tourism Petr Koudela s tím, že náš kraj nabízí krásnou přírodu, bohaté industriálního dědictví i kulturní akce. „V současné době probíhá anketa Ceny cestovního ruchu Severní Moravy 2022. Na webu ceny.cr mohou lidé až do konce února hlasovat v různých kategoriích a vybrat ty NEJ atraktivity našeho kraje. Začátkem března se na veletrhu Dovolená v Ostravě lidé dozví spoustu zajímavostí o našich projektech Technotrasa nebo Hravé pohraničí, které turistům také nabízí spoustu neotřelých míst a památek.  I letos pak budeme návštěvníky do kraje lákat na kulinářské zážitky prostřednictvím projektu Pojez. Ten propojuje osvědčené podniky v celém kraji. V letošním roce budeme pořádat u veřejnosti oblíbené gastrofestivaly. Takzvané Pojez festy připravujeme 13. 5. v ostravských Dolních Vítkovicích, 12. 8. v Karlově Studánce a 9. 9. na Ostravici.“

Nejvíce zahraničních turistů pak do kraje zavítalo tradičně ze Slovenska, Polska a Německa.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

14:01 Lachnit (ANO): Netradiční týmy v boji o Mistra České republiky

Nezisková organizace Helppes z Prahy 5 ve spolupráci s Klubem speciálního výcviku Českého kynologick…