Krkoška (ANO): V kraji vzniknou nové cyklotrasy

19.06.2019 9:41

Kraj přispěje na nové cyklostezky v Píšti a Jablunkově nebo například mezi Hájem ve Slezsku a Mokrými Lazci. Zastupitelé schválili první várku žádostí o příspěvek na projekty i na samotné realizace nových tras.

Krkoška (ANO): V kraji vzniknou nové cyklotrasy
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Krkoška

Kraj podpoří i opravy stávajících cyklotras. Krajští zastupitelé žadatelům přiklepli přes 10 milionů korun, celkově kraj přerozdělí 18 milionů, obce si o příspěvek mohou žádat až do konce roku 2020.

„Mám radost, že jsme zatím mohli vyhovět úplně všem žádostem. Svou roli v tom jistě hrál informační seminář, na kterém jsme asi stovce zástupců obcí vysvětlili všechny podmínky programu a upozornili je na možná úskalí. Sešly se nám tak kvalitní a bezpečné návrhy, které respektují návaznost na hromadnou dopravu a počítají s dobrým povrchem i odpovídajícím vybavením podél cyklotras,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška a vysvětlil, že projekty na nové cyklotrasy zahrnují i stojany, odpadkové koše, informační cedule, odpočívadla nebo pítka.

„Jedním z nejnákladnějších projektů je trasa mezi Hájem ve Slezsku a Mokrými Lazci, kterou obce společně plánují. Obě obce si také podaly žádost o dotace nejen na projektovou dokumentaci, ale i na výstavbu cyklotrasy, která se stane součástí Slezské magistrály vedoucí z Jeseníku až k Hlučínskému jezeru. Na více než pětikilometrový úsek kraj celkově přispěje přes tři a půl milionu korun. Každá obec si totiž může říct až o 300 tisíc korun na projekt a o milion a půl na jeho realizaci,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška a připomněl, že rozvoj cykloturisty hraje v cestovním ruchu důležitou roli.

Kromě zmíněné cyklostezky Moravskoslezský kraj také přispěje na výstavbu stezky pro turisty a cyklisty v Mořkově, na opravu asfaltové části cyklostezky mezi Kylešovicemi a Brankou u Opavy, na rekonstrukci Jantarové stezky v Děhylově, na novou cyklostezku mezi Štěpánkovicemi a Svobodou na Opavsku. Dalším podpořeným projektem je Jesenická magistrála na kole, který má za cíl vybudovat síť cyklostezek v okolí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem.  Na tyto projekty krajští zastupitelé schválili podporu 8,8 milionu korun.

Další milion a půl poputuje z krajské kasy i na přípravu projektových dokumentací či studií proveditelnosti nových cyklotras. O příspěvek si úspěšně požádaly například obce Píšť, Závada, Jablunkov nebo například Leskovec nad Moravicí, který plánuje další úseky kolem Slezské Harty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Nezávislost státního zastupitelství? Další nesplněný vládní slib

6:34 Piráti: Nezávislost státního zastupitelství? Další nesplněný vládní slib

Vláda včera dala nesouhlasné stanovisko poslaneckému návrhu zákona o státním zastupitelství Pirátů, …