Krnáčová (ANO): Netransparentní smlouva s Rencarem je jedním z kostlivců, které mi zanechali předchůdci

21.03.2017 11:34

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v úsilí o nápravu škod vzniklých v minulosti. Vedení DPP proto vyzve společnost RENCAR, aby uhradila více než 104 mil. korun kvůli bezdůvodnému obohacení v souvislosti s užíváním majetku DPP v roce 2013.

Krnáčová (ANO): Netransparentní smlouva s Rencarem je jedním z kostlivců, které mi zanechali předchůdci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová

Dopravní podnik ročně přichází o desítky milionů korun kvůli nevýhodné smlouvě o provozování reklamních ploch na majetku DPP. Těží z toho společnost RENCAR, která se o reklamní plochy stará od 90. let. „Na základě znaleckého posudku renomované znalecké kanceláře jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že jenom za rok 2013 se RENCAR na náš úkor bezdůvodně obohatil o desítky milionů korun,“ tvrdí Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

„Máme reálné podezření, že se RENCAR mohl na úkor DPP bezdůvodně obohacovat i v jiných letech. Uděláme vše pro to, aby tyto nároky nebyly promlčeny,“ doplňuje Dalibor Kučera, vedoucí Právního odboru DPP.

Podle analýz DPP je smlouva o pronájmu ploch pro reklamní činnost z 31. ledna 1997 s RENCARem neplatná od počátku. „Tehdy ji mimo jiné podepsal v rozporu se stanovami DPP pouze jeden člen představenstva, měli být dva, a vykazuje řadu dalších vad,“ zdůrazňuje Martin Gillar, předseda představenstva a generální ředitel DPP.

Vedení DPP má v boji s RENCARem podporu i ve vedení pražského magistrátu. „Chci, aby Dopravní podnik získával z reklamy mnohem víc než teď. Dlouhodobě jsem upozorňovala na fakt, že kromě neplatnosti je smlouva pro DPP i nevýhodná. Znalecký posudek to jen potvrdil. Netransparentní smlouva s RENCAREM je jedním z mnoha kostlivců, které mi bohužel zanechali moji předchůdci,“ říká Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy.

Vypořádání se s firmou RENCAR je pro současné vedení DPP dalším krokem k posílení transparentnosti fungování největší pražské firmy, která zaměstnává téměř 11 000 pracovníků. Důkazem toho, že se úsilí vyplácí, je nedávné vítězství DPP v žebříčku transparentnosti 36 městských obchodních společností z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času

19:10 KDU-ČSL: Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času

KDU-ČSL plní sliby: zrušení střídání času bylo součástí programu lidovců pro volby do Evropského par…