Kropš (Svobodní): Městský úředník = náš opatrovatel

23.12.2014 4:33

V Písku mají být od 1.1.2015 zakázány provozovny s výherními hracími přístroji a videoloterijními terminály.

Kropš (Svobodní): Městský úředník = náš opatrovatel
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

Pojďme se tedy podívat, jak to vidíme my.

Úředníci města si začali hrát na takové naše opatrovatele. Budou nás vodit za ručičku a říkat, co je správné, co si máme koupit a co ne. Říkají nám, že hrát na hracích automatech je špatné, hrací automaty jsou pro vás škodlivé. Nechápete to, nechcete nás poslouchat? Vychovávat vás by bylo složité a zdlouhavé. Tak vám je zakážeme.

Co nám zakáží, v jaké oblasti našeho chování nás budou vychovávat příště? Raději to ani nechceme vědět.

Měli bychom se bránit

Úředníci nám každou chvíli něco zakazují. Pokaždé se to dotýká menšiny. Ta přece musí ustoupit většině, takže to úředníkům odsouhlasíme, nebo minimálně neprotestujeme. Problém je, že každá regulace se dotýká menší skupiny nás obyvatel města. Nakonec se vždy najde i zákaz, který se bude dotýkat každého z nás, ale to proto, že budeme součástí nějaké menšiny (kuřáci, mladí, chudí, chytří, hloupí, hluční, podnikaví atd.). Nakonec všichni budeme zregulováni, podrobeni, zbaveni svobody.

Tato postupná ztráta svobody je nenápadná, ale hrozivá. Úředníci vás učí poslušnosti. Mají nás za své svěřence, které mají vychovávat, řídit a obírat o daně, aby měli na své platy a své projekty.

Úředník města si myslí, že ubude gamblerů. Že nevzniknou nelegální herny, že lidé nebudou hrát jinde. Úředník si myslí, že snědl všechnu moudrost a že by nás měl tedy řídit, říkat nám, jak se máme chovat, že nesmíme podnikat v herním průmyslu, hrát loterijní hry a utrácet svoje peníze.

Úředník nám nemá právo říkat, co máme a co nemáme dělat. Svobodný člověk (ten, kdo není zbaven svéprávnosti) má mít právo rozhodnout o svém životě.

Úředník nenabízí pomocnou ruku, nepomáhá s výchovou, jen zakazuje, přikazuje a zbavuje nás možnosti se svobodně rozhodnout.

Myslíme si, že poškození podnikatelé by měli hledat právní nástroje, jak po městě vyžadovat náhradu škod, které město na jejich podnikání způsobilo. Taktéž by hráči na výherních přístrojích měli žádat město o náhradu škody za ztrátu možnosti se bavit, nakládat se svými penězi dle svého uvážení. Zbaveni byli i možnosti prohrát své peníze i možnosti peníze vyhrát.

Úředník nás zbavuje svobody a svobody nás smí zbavit pouze soud na základě porušení nějakého zákona.

Město má často plno řečí, že bude podporovat podnikání

Tak se pojďme podívat, jak se s podnikateli zachází. Podnikatel investuje do své provozovny, do její modernizace, údržby a jejího provozu. Často si na investice musel vzít úvěr.

Město přijde a bez ohledu na to, jestli podnikatel dostal šanci na úpravu svého podnikání, provozovnu mu prostě zakáže.

Pokud chce provádět nějakou regulaci, mělo by ji město nebo stát vyhlásit jako závaznou třeba s ročním, raději dvouletým předstihem, aby podnikatelé měli čas na přípravu, popřípadě svoji obhajobu.

Za píseckou pobočku

Karel Kropš,
člen Svobodných

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Svobodni.cz

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Dvojí metr na utajované informace

11:17 Mašek (ANO): Dvojí metr na utajované informace

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nakládání BIS s utajovanými informacemi