Krumer (SPO): Povede politika EU k dalším exitům?

08.10.2017 20:18 | Zprávy

Události v Katalánsku a jejich dopad, přístup EU, Rouček a jeho polemika se spisovatelem Vondruškou, centralizace moci do Bruselu a omezování suverenity států, vlastnictví lithia má patřit státu, je šance jít k volbám a nepromeškat šanci něco změnit

Krumer (SPO): Povede politika EU k dalším exitům?
Foto: stranaprav.cz
Popisek: Vladislav Krumer (SPO)

Události v Katalánsku, kde policie hrubě zakročila proti občanům, kteří chtěli svůj názor vyjádřit v referendu a mnoho demonstrantů zranila, jsou podle reakce a opatrných ohlasů politiků EU zřejmě v souladu s cíli EU, TTIP, CETA, NATO. Nedovolit občanům v referendu svobodně vyjádřit svůj názor, aby občané nekazili politikům Evropské komise jejich plány, kterými připravují cenzurovat internet a sociální sítě a zakazovat lidem vyjádřit názor, který je jiný, než preferované a podle Bruselu jedině správné „Evropské hodnoty“. Stala se politická chyba, která se dá těžko napravit. Mohlo se nechat referendum uskutečnit, po něm společně zasednout ke stolu a jednáním hledat řešení. To, že slovo vlastenectví je v EU téměř zakázané, vede k dalšímu napětí.

Europoslanec Libor Rouček na facebooku kritizoval historika a spisovatele Vlastimila Vondrušku, že hlásá bludy o Evropské unii, když uvedl, že EU potírá vlastenectví. Podle Roučka EU vlastenectví nepotírá a naopak rozvíjí a financuje rozmanitost a jinakost. Dodal také, že jinde by to Vondruškovi tak snadno neprošlo. Na svoje stanovisko má Rouček jistě právo, ale lidé, kteří čtou knihy a články spisovatele a historika Vondrušky, nepotřebují Roučkovy evropské rady a svůj názor si udělají sami. Já se také rád přiznám, že pan Vondruška je nejenom můj oblíbený spisovatel, ale i jeho názory jsou mi víc, než blízké. Ovšem vyhrožování Roučka shodné s Evropskými hodnotami Jandy, že „jinde by to Vondruškovi tak snadno neprošlo“, ukazují nákazu Roučka bruselskou nemocí jediné pravdy a signalizují, co EU uznává za hodnoty a co na nás připravuje.

Vyhrožuje se v EU těm, kteří odkrývají skutečné záměry bruselských politiků. Postupnými kroky politici EU usilují o centralizaci moci, nové východní země EU jsou těmi „velkými a tradičními“ zeměmi považovány za méněcenné a vhodné především pro odbyt jejich nekvalitních potravin a přebytečných migrantů, které si pozvaly. V EU se prosazuje tendence výrazného omezování suverenity jednotlivých států, rozhodování podřízené zájmům nadnárodních monopolů, bank a oligarchů, schopných si „svoje lidi“ platit. Připravuje se společná evropská armáda, společní ministři obrany a financí. Vážně se diskutuje o zákazu plateb v hotovosti. Vydávají se nesmyslné příkazy, probíhá regulace a omezování svobody obyvatel, zkresluje se historie, evropské unifikované školství vymývá nové generaci hlavy i za pomoci „neziskovek“. Nastupuje globalizace, gender, bezbřehý multikulturalizmus, zavádí se necitlivá inkluze ve školství. Tradiční strany a politici mají panický strach z referenda, z názorů a přání obyvatel. To vše, vedle inflačního nekontrolovaného tištění hlavní světové měny, v přehřívání úvěrování trhu s nemovitostmi a v nespokojenosti obyvatel zemí EU z rozhodování Bruselu, vytváří časovanou bombu. Aktivace roznětky této časované bomby bude mít nesrovnatelně větší dopady, než byla nedávná finanční krize a současný brexit.

Divadlo, které hrají naši politici před volbami, dokladuje neschopnost těch stran a politiků, kteří spolu dlouho vládli a nyní říkají, co budou dělat po volbách, když ti samí, většinou dělali velmi málo ze svých předvolebních slibů, i když mohli. Zapomínají na to, že jejich povinností je služba občanům, zkvalitňování činnosti státu a zjednodušení byrokracie na míru nezbytnou pro jeho fungování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

20:03 Vondráček (Svobodní): Nepřepisujme dějiny 80 let po válce

Právě si připomínáme 80 let od ukončení nejstrašnějšího konfliktu našich dějin. Ještě nedávno bych t…