Krumer (SPOZ): Protest USA proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě

14.07.2020 22:21

Situaci vyvolává USA spolu s NATO, když umisťuje svoje vojenské jednotky u hranic Ruska. Je to nebezpečná hra, která může vyústit ve vojenskou konfrontaci.

Krumer (SPOZ): Protest USA proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě
Foto: archiv politika
Popisek: Vladislav Krumer (SPO)
reklama

Moje poznámka. USA s armádou NATO straší na hranicích Ruska, v Černém moři, dále v Evropě, na Středním východě i v Asii, prakticky tak obléhá Rusko. Můžou tak USA čekat, že Rusko v souladu se svoji obrannou doktrínou na pozvání jiných států na tyto provokace odpoví. Nebo to může jenom NATO a USA?

USA vznesly protest proti rozmístění raket ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě
14. 7. 2020 Převzato z POKEC 24, zkráceno
Vojenské vedení Spojených států (Pentagon) vzneslo protest na adresu Ruska. Důvodem další nespokojenosti USA je vytvoření základen ruského námořnictva ve Venezuele a na Kubě, což znamená nasazení raketových systémů [zaměřených na Spojené státy].

Ruské vojenské základny

Vytvoření základny ponorkové flotily [přirozeně Ruska] ve Venezuele oficiálně oznámil náměstek ministra obrany Ruska Nikolaj Pankov. Stalo se to během projevu zástupců moskevského regionu před Státní dumou.

Dohody o umístění ruské námořní základny na Kubě bylo dosaženo během oficiální návštěvy vrchního velitele námořnictva Ruska Nikolaje Evmenova letos v zimě. V rámci dosažených dohod námořní skupiny Severní flotily Ruské federace již dvakrát provedly manévry poblíž Ostrova Svobody.

Klíčovým bodem v obou případech je rozmístění ruských raket na základnách a lodích [na těchto základnách] v Latinské Americe. Jedná se zejména o hypersonické systémy, které USA dnes nedokáží odrazit.

Americký protest

Takzvaní „partneři“ Ruska jsou s výše uvedenou skutečností velmi nespokojeni.

Poznámka – pro většinu domácích i západních vojenských odborníků je rozmístění ruských námořních základen s raketami ve Venezuele a na Kubě reakcí na americké rozmístění nových raket v Evropě.

Pentagon, vedený Markem Esperem, vyžaduje od Ruska zrušení těchto dohod – tj. stáhnout vše, co již mohlo být rozmístěno, odstranit všechny raketové systémy ze západní polokoule.

Poznámka – nechcete nejprve odstranit své z Evropy?

Navíc, v uvedeném protestu, sám Esper řekl, že Amerika si vyhrazuje právo zahájit preventivní raketový úder na tato ruská vojenská zařízení. Dobře, zkuste to – podle nově schválené vojenské doktríny Ruské federace bude okamžitě následovat odvetný raketový úder.

Z místa základen námořních sil RF na Kubě je doba doletu „Kalibrů“ do USA – méně než 4 minuty, „Zirkonů“ – méně než dvě minuty. Ponorky z Venezuely mohou zaujmout libovolné vhodné postavení, což ještě zkrátí tuto dobu. Chcete mluvit o „právu raketového úderu“?

(převzato z Profilu)

ArticleDetailRelatedProfileArticleLinkTitle PaedDr. Vladislav Krumer

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šimral (Piráti): Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků

6:37 Šimral (Piráti): Metropolitní program pro zvýšení úrovně cizích jazyků

Rada hl. m. Prahy schválila Metropolitní podporu středoškolské jazykové výuky 2020, která má kontinu…