Regulace nájemného byla vždy kontroverzní. Řešení případných sociálních problémů přece nelze svévolně přenášet z rodin, obcí a státu na majitele bytů. Přesto v prvních letech po r. 1989 snad mohla mít regulace nájemného nějakou pozitivní sociální funkci. Je však nesporné, že byla, pod silným levicovým tlakem, udržována daleko za jakékoli rozumné hranice. Na dnešní nutnosti finančně kompenzovat majitelům domů nespravedlnost, která na nich byla státem po dlouhá léta páchána, je vidět, jak je takové počínání krátkozraké.
Stát se musí vždy chovat ke všem občanům rovně – nikdy nesmí záměrně a vědomě upřednostňovat jedny občany na úkor jiných. Porušení tohoto principu nese dnes své trpké ovoce. Vyzýváme nynější politickou representaci, aby se z tohoto příkladu poučila a vyvarovala se obdobného jednání.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k europoslanci za TOP 09 Niedermayerovi.
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100
- 6:14 Balaštíková (ANO): Tohle není obnova důvěry, to je její kremace
- 22:31 Peštová (ANO): Blackouty nejsou strašení – jsou reálná hrozba. A tato vláda ji ignoruje
- 21:02 Udženija (ODS): Pražští záchranáři patří mezi světovou špičku