Kubalčík (KONS): Zhoubný odkaz „Vítězného února“

24.02.2017 10:13

Konzervativní strana shledává „Vítězný únor“ jako událost, jíž negativně pociťujeme i v současnosti. Uplynulé více než čtvrtstoletí přineslo mnoho dobrého.

Kubalčík (KONS): Zhoubný odkaz „Vítězného února“
Foto: Redakce
Popisek: Logo Konzervativní strany

Svoboda, kterou jsme z větší části obdrželi bez vlastního přičinění, pochopitelně přinesla své plody v podobě osobních svobod – svobody víry a vyznání, slova a shromažďování, soukromého podnikání,... –, politické plurality, možnosti cestovat, vzkříšení občanské společnosti...

Nejvýraznějšími politickými úspěchy pak bylo přijetí Ústavy České republiky, která je právě proto terčem opakovaných útoků, vstup ČR do NATO a EU, které (přes nespornou kontroverznost řady agend, které EU podporuje...) symbolizují návrat našeho společenství domů, na Západ. To vše však bylo dosaženo navzdory postkomunistickým „elitám“, kterým se postupně podařilo prosadit názor, že antikomunismus je přežitkem. Pravý opak je však pravdou. Se stupňující se naléhavostí v posledním období vidíme, jak mělké kořeny svoboda v naší zemi zapustila, jak velkým kamenem úrazu pro postkomunistické „elity“ naše sounáležitost se Západem je, jaký vliv dokáže Moskva jejich prostřednictvím vyvinout na naši společnost.

Zatím posledním vrcholem ostudného trendu je nedávná úvaha pana předsedy vlády a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky o možnosti vládní spolupráce s KSČM. Pan Sobotka se snad domnívá, že před doktrínou řízení státu jako firmy, tedy před jistou formou ekonomického fašismu, se lze zachránit pouze příklonem ke komunismu. Není tomu tak – oběma predátorům je třeba čelit z demokratických posic. Namísto praktických kroků vedoucích ke spolupráci demokratických politických stran při obraně vlády zákona a ústavního pořádku naší země se však ČSSD takto ze společenství demokratických politických stran začíná naopak vydělovat. Navíc, jak je patrné, sociální demokraté zapomínají na skutečnost, že bolševici v případě úspěchu vždy nejprve likvidují své nejbližší konkurenty na levici – že jsou tedy prvními na řadě. Konzervativní strana v každém případě takové politické jednání odsuzuje a vyzývá poctivé sociální demokraty, aby se takovému postupu co nejrozhodněji vzepřeli.

Konzervativní strana uctí památku obětí komunistické diktatury 24. února v 17:30 hod. položením květin u pomníku tří odbojů na ulici Rooseveltově v Brně. Zveme každého, aby se k nám připojil.

Za Konzervativní stranu

Jan Kubalčík
místopředseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Evropská unie by měla navrhnout mnohem větší zjednodušení Společné zemědělské politiky

22:41 Ministr Toman: Evropská unie by měla navrhnout mnohem větší zjednodušení Společné zemědělské politiky

Pravidla Společné zemědělské politiky, která určují zemědělské směřování všech členských států EU, b…