Kubásek (ANO): O černých skládkách diskutovali školáci v Brně

21. 12. 2017 21:39

Černé skládky v přírodě jsou bohužel dlouhodobým problémem. Aby černých skládek bylo co nejméně, je třeba rozšiřovat především mezi mladou generací povědomí o tom, proč mnohdy zbytečně vznikají a jak vzniku černých skládek můžeme předcházet.

Kubásek (ANO): O černých skládkách diskutovali školáci v Brně
Foto: commons.wikimedia.org/OISV
Popisek: Miroslav Kubásek
reklama

Na toto téma včera diskutoval radní pro životní prostředí Jihomoravského kraje RNDr. Miroslav Kubásek, Ph.D. s žáky ZŠ Chalabalova v Brně - Kohoutovicích. Se studenty si povídal nejen o tom proč černé skládky vznikají, čím jsou nebezpečné a jak u nás vznikla největší dobrovolnická iniciativa Ukliďme Česko kterou sám zakládal, ale studenti byli také během přednášky seznámeni s fungováním a kompetencemi Krajského úřadu Jihomoravského kraje. V průběhu přednášky proběhla malá anketa, kdy za každou správnou odpověď děti dostali poučnou pohádkovou knížku "Odpadní skřítkové", která byla vydána v rámci plnění opatření Plánu odpadového hospodářství Jihomoravského kraje.

„Chtěl bych vedení školy poděkovat za možnost diskuse se více jak 150-ti dětmi. Byl jsem mile překvapen jejich zájmem o danou problematiku a s potěšením jsem zjistil, že se většina žáků dokonce již dříve zapojila do dobrovolnických úklidů. Věřím, že si žáci odnesli si řadu zajímavých informací a byl bych rád, kdyby se příští rok podařilo tyto přednášky rozšířit i do dalších škol v Jihomoravském kraji,“ doplnil Miroslav Kubásek.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátorka Němcová: Nákup vakcíny Sputnik, dostavba Dukovan a vlastizrada

9:02 Senátorka Němcová: Nákup vakcíny Sputnik, dostavba Dukovan a vlastizrada

Komentář na facebookovém profilu k Rusku.