Kubisková (Přísaha): Zákon, který měl pomoci, slouží korupčnímu prostředí

25.02.2023 19:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke korupci.

Kubisková (Přísaha): Zákon, který měl pomoci, slouží korupčnímu prostředí
Foto: Facebook
Popisek: Karolína Kubisková

Že není na důchody? Tak hlavně že má vláda peníze na pokuty kvůli tomu, že  záměrně kryje korupci! Už loni v listopadu  jsem upozorňovala, že Fialova vláda nechrání oznamovatele korupce tzv. whistleblowery a že je naše legislativa v tomto nedostatečná. Teď se to jen potvrdilo!

Přestože už v roce 2019 vešla v platnost Evropská směrnice o ochraně oznamovatelů trestných činů, kterou měly jednotlivé státy zavést do svého právního systému do roku 2021, naše vláda nic neřešila. Až loni v listopadu, s ROČNÍM zpožděním, konečně přišla s návrhem zákona.  A výsledek? Totální paskvil!

Zákon, který měl sloužit k podpoře rozkrývání trestné činnosti a ochraně lidí, kteří se jí nebojí nahlásit, napsali tak, že oznamovatele spíš odradí. Má totiž mnoho trhlin. Ochrana se nevztahuje na všechny trestné činy, ani přestupky a nezajišťuje ochranu anonymním oznamovatelům. Ti tak nemají jistotu, že budou ochráněni před možným postihem od svého zaměstnavatele a trestnou činnost raději ani nenahlásí. To je celé špatně!

Zákon byl zkrátka napsaný tak, abychom na oko vyhověli požadavkům Evropské unie, ale aby se korupční prostředí u nás ochránilo.

Teď to celé prasklo a zaplatí to nejspíš kdo? MY všichni. Evropská komise podá totiž kvůli tomu na Česko a dalších 8 států žalobu k evropskému soudnímu dvoru a hrozí nám vysoké sankce. Za Přísahu jsem přitom od začátku říkala, že s touto podobou zákona NESOUHLASÍME!!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bartoš: Cesta do USA posílila spolupráci v oblasti AI, kyberbezpečnosti a kvantových technologií

11:17 Ministr Bartoš: Cesta do USA posílila spolupráci v oblasti AI, kyberbezpečnosti a kvantových technologií

Delegace, vedená vicepremiérem pro digitalizaci Ivanem Bartošem, minulý týden dosáhla významných úsp…