Kučera (TOP 09): Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit

29.06.2014 22:11

Agent Bureš není agentem Burešem, ale prostým občanem Babišem. To mu dosvědčlili u Městského soudu v Bratislavě další dva agenti StB, toho času prostí slovenští důchodci. Agent Bureš, nebo lépe „Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit“, ihned přešel do protiútoku.

Kučera (TOP 09): Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit
Foto: TOP 09
Popisek: Michal Kučera

S StB nespolupracoval,ale pouze agenty StB přesvědčoval, že nesmí dovážet nebezpečné fosfáty ze Sýrie. StB,  dle Babiše pravděpodobně největší dovozce fosfátů do tehdejší ČSSR, Babiše vyslechla a upustila od importních aktivit. Tolik verze Babiše.

Podle Babiše to je ovšem minulost… Už bychom konečně měli řešit spíš to, co se stalo po revoluci, říká „Ten, jehož jméno nesmíme vyslovit“. A možná má pravdu.

Třeba mne by skutečně zajímalo, jak dnešní premiér Sobotka pomohl přehlasovat Klausovo veto na biopaliva a Sněmovna v poslední den schůze před řádnými volbami 2010 prohlasovala navýšení podílu biopaliv. Slavil  "největší zemědělec" v Česku, miliardář Andrej Babiš, jehož Agrofert produkuje nejen řepku i obilí pro biosložky, ale také bionaftu sám vyrábí. A svým lobbingem se Babiš ani netajil. "Ano, lobboval jsem za biopaliva. Volal jsem třeba některým poslancům. Nebojím se říkat své názory nahlas," prohlásil tehdy byznysmen, jenž byl znám především svými kontakty na ČSSD.

Babiš stojí dle veřejných zdrojů i za problémy ústecké Setuzy, která na přímou intervenci Babiše nedostala od tehdy sociálně demokratického ministra zemědělství slíbenou podporu. Setuza tehdy vyráběla surovinu pro biopaliva z řepky a přímo konkurovala Babišovu Preolu.

Další  kauzička za miliardy proběhla  kolem Unipetrolu, křišťálového Standy a jeho velkého kamaráda Babiše, podivné privatizace a prodeje polskému Orlenu.
Máte pravdu pane Babiši, měli bychom se věnovat tomu, co se dělo v devadesátých letech. Obzvlášť ve vašem případě to bude velmi zajímavé a poučné čtení. A pro mnohé i zábavné. A začít bychom mohli třeba u těch biopaliv. Co vy na to?

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: TOP 09

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

7:29 Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavb…