Kulhánek (ODS): Jaký byl vlastně smysl zájezdu vlády do Ústeckého kraje?

09.06.2018 15:16

Krajský zastupitel a starosta města Kadaň Jiří Kulhánek odpovídal v Listech Ústeckého kraje na otázku: "Myslíte si, že výjezdy vlády ČR do jednotlivých krajů jsou prospěšné jak pro členy vlády, tak pro kraje?"

Kulhánek (ODS): Jaký byl vlastně smysl zájezdu vlády do Ústeckého kraje?
Foto: ODS
Popisek: Jiří Kulhánek
reklama

Už jsem zažil během své dlouholeté praxe ve veřejné správě řady různých ministrů, předsedů vlády, poslanců, náměstků apod. Pravdou je, že ministři přichází a odchází, ale zoufalé obyvatelstvo ve vyloučených lokalitách zůstává. Pokud má být účelem návštěvy vlády opravdové řešení našich problémů, uvítal bych poněkud skromnější provedení v podobě individuální návštěvy konkrétního ministra u konkrétního problému v našem kraji, a nejen v krajském městě. Je pak čas si vše v klidu rozebrat a seznámit kompetentní ministry s úskalím našeho běžného života na severu, setkat se s lidmi a vyslechnout si jejich problémy a názory.

Výlety do regionů se konaly i za minulých vlád, vzpomeňme například vzrušené debaty vládních činitelů s občany ve Šluknovském výběžku při návštěvě podobných lokalit, které poprvé v životě viděla i vláda v demisi při svém výjezdu v Ústí v Předlicích. Padala spousta slibů jak na peníze, tak na změny zákonů. Nakonec zůstalo u tradičního: „Slibem neurazíš“.

Vrátím se zpět k nedávné návštěvě našeho kraje. Měli jsme dvakrát slíbenou návštěvu ministryně práce a ministra spravedlnosti ve vyloučené lokalitě Prunéřov v Kadani. Nedočkali jsme se. Ostatně oba ministři pravděpodobně nebudou v dohledné době ve svých funkcích pokračovat a zřejmě vše začne nanovo.

Takže jaký byl vlastně smysl tohoto zájezdu do Ústeckého kraje, když se velká část ministrů za krátký čas vymění? Nestane se pak z hesla „makáme“ tradiční české „skutek utek“?

Jiří Kulhánek
starosta města Kadaň
člen Zastupitelstva Ústeckého kraje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…