Kupka (ODS): Maláčová se Stropnickým nejsou hustá dvojka, ale pejsek s kočičkou, kteří pekli dort

24.09.2021 16:21 | Komentář
autor: PV

ODS odmítá zmatené a pomýlené návrhy ČSSD ohledně bydlení, které dnes představili jednička a dvojka stranické kandidátní listiny v Praze, Jana Maláčová a Martin Stropnický. Poskládat bez ladu a skladu nápady, sesbírané z celé Evropy, není řešení problému, ale chaos.

Kupka (ODS): Maláčová se Stropnickým nejsou hustá dvojka, ale pejsek s kočičkou, kteří pekli dort
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda ODS Martin Kupka

"Státní bytový fond s regulovanými nájmy jako v Berlíně, odebrání bytů z velkých projektů pro účely státu jako v Mnichově, zákon o družstevním bydlení jako ve Vídni, to nezní jako návrh provázaných řešení s poctivou analýzou všech možných dopadů jednotlivých opatření a jejich společného působení na jednom místě. Hustá dvojka se v tomto případě chová spíš jako pejsek a kočička, kteří pečou dort," komentuje návrh ČSSD místopředseda ODS Martin Kupka.

Řešení problémů s bydlením je podle ODS třeba hledat úplně jinde. Ve zkrácení odpisových dob, podpoře prvního bydlení mladých lidí, využití problematických lokalit v centrech měst, tzv. brownfieldů, usnadnění role obcí v budování jejich bytového fondu a v neposlední řadě v přijetí skutečně funkčních změn, které proces povolování staveb urychlí, nikoli dále zpomalí, jak se to povedlo s nedávno přijatým novým zákonem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.