Kupka (ODS): Prezident Zeman se sice tváří jako muž z lidu, ale papalášské hostiny s gulášem za 60 tisíc korun mu nejsou cizí

18. 4. 2016 22:35

Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Středočeského kraje. Veřejné rozpočty tak opět přijdou o několik stovek tisíc korun investovaných nejen do nezbytných bezpečnostních opatření, ale především pak do občerstvení prezidentské delegace. Jak spočítala MF Dnes, jen loňská návštěva hlavy státu ve Středočeském kraji přišla občany na více než čtvrt milionu korun z veřejných peněz za pořádání akcí a občerstvení. ODS považuje takové výdaje za zbytečné plýtvání. Zejména pak v případě, kdy se účty za gulášové hostiny šplhají do desetitisícových částek.

Kupka (ODS): Prezident Zeman se sice tváří jako muž z lidu, ale papalášské hostiny s gulášem za 60 tisíc korun mu nejsou cizí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kupka

„Prezident Zeman se sice tváří jako muž z lidu, ale papalášské hostiny s gulášem za 60 tisíc korun mu nejsou cizí. Je nepochybně správné, aby prezident jezdil po zemi a mluvil s občany. Na druhé straně jeho výjezdy jsou nepokrytě pojaty jako předvolební kampaň na podporu stávajících hejtmanů. Občané tak vlastně prostřednictvím krajských rozpočtů platí kampaň ČSSD, která musí razantně šetřit kvůli kauze Altner,“ říká místopředseda ODS a lídr strany pro krajské volby ve Středočeském kraji Martin Kupka. Podle výpočtů MF Dnes utratily kraje jen v loňském roce za prezidentské návštěvy téměř pět milionů korun.

Prezident Zeman se dnes dopoledne také sešel se zastupiteli Středočeského kraje. V návazné diskusi se dotazoval krajský zastupitel a předseda středočeské ODS Jan Skopeček na postoj hlavy státu k vytváření dluhů státu v době ekonomického růstu. Miloš Zeman totiž dlouhodobě kritizuje enormní růst státního dluhu v době prosperity, kdy byl ministrem financí Bohuslav Sobotka. Andrej Babiš v minulých týdnech prezentoval výhled státního rozpočtu do roku 2019, který počítá se schodky ve výši okolo 50 miliard korun, ačkoliv se předpokládá růst ekonomiky.

„Myslím, že teze Andreje Babiše o řízení státu jako firmy definitivně selhala. V době prosperity se má šetřit na horší časy, nikoli plýtvat penězi. Překvapuje mne, že ačkoliv naše ekonomika v loňském roce rekordně rostla, pan prezident je směrem k Andreji Babišovi mimořádně shovívavý, přestože i stávající ministr financí v době růstu hospodaří s velkými dluhy,“ komentuje postoj hlavy státu ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Ten také po diskuzi prezidenta republiky s krajskými zastupiteli uvedl, že „nesouhlasí s prezidentem Zemanem v podpoře dalšího přenášení pravomocí z národní úrovně na EU a nechápe, jak může Miloš Zeman zároveň kritizovat evropské elity za selhání v migrační krizi a přitom nadále snít svůj sen o stále hlubší evropské integraci.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fleischer (SPR-RSČ): Časy se mění, ale v hospodách se stále bezmocně brblá

14:23 Fleischer (SPR-RSČ): Časy se mění, ale v hospodách se stále bezmocně brblá

Dřív jsme nenáviděli Sovětský svaz a milovali USA. Dnes je to přesně naopak. Ale jediná věc zůstala …