Kvasnička (SPO): Souvislosti tažení proti prezidentu Miloši Zemanovi

02.01.2015 6:31 | Zprávy
autor: SPO

V souvislosti s oslavami 17. listopadu a s dobře organizovanými protesty proti prezidentu Zemanovi na pražském Albertově i jinde - červené karty, vajíčka apod. - se vyrojilo velké množství článků naznačujících účast amerického velvyslanectví a organizací (jako jsou například NED (National Endowment for democracy) - oficiálně "NGO," ve skutečnosti agentur americké vlády a tajných služeb) na těchto akcích a protestech.

Kvasnička (SPO): Souvislosti tažení proti prezidentu Miloši Zemanovi
Foto: spoz.cz
Popisek: SPO

Dne 16. listopadu 2014 vyšel v článku Washington Post článek prezidenta National Endowment for Democracy Carla Gershama, v němž vyjádřil své znepokojení nad ústupem České republiky od havlovské politiky lidských práv (rozuměj: od bezvýhradné podpory zahraniční politiky USA). http://www.washingtonpost.com/opinions/are-czechs-giving-up-on-a-sense-of-moral-responsibility/2014/11/16/dfa0d0fc-6c41-11e4-b053-65cea7903f2e_story.html

Zprávu o tom přinesl konzervativní (paleokonzervativní) Institut Rona Paula:

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/neocon-watch/2014/november/17/neds-regime-change-tsar-eyes-czech-republic

Co se píše o této organizaci na stránkách samotného Institutu Rona Paula?

„National Endowment for Democracy (NED- česky Národní nadace pro demokracii) je velmi nepříjemná instituce. Je prakticky zcela financována americkou vládou, ale jako nevládní organizace není vůbec odpovědná ruce, která ji krmí (ani kapsám těch, kteří to krmení poskytují. Tento vztah je vzájemně výhodný: Americká vláda může Nadaci pověřit zajištěním změn režimů v zahraničí a přitom si zdánlivě zachovat čisté ruce, zatímco NED nemá žádné otěže, které by jí bránily v uskutečnění takové mise (změně režimu) bez dohledu vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…