LEV 21: Do voleb nás povede Jiří Paroubek

18.03.2014 15:00

V úterý odpoledne představil za přítomnosti médií veřejnosti lídr strany LEV 21 – Národní socialisté Jiří Paroubek oficiální kandidátku pro volby do Evropského parlamentu. Stranu v květnových volbách povede sám Paroubek. Hned za ním se na kandidátce umístil ekonom spolupracující se Světovou bankou Filip Drapák.

LEV 21: Do voleb nás povede Jiří Paroubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

„Klademe si za cíl získat ve volbách dva mandáty,“ uvedl mimo jiné bývalý český premiér Jiří Paroubek. Na tiskové konferenci se veřejnosti představil i další kandidáti strany, například místopředsedu LEV 21 Petra Michka, manažerku krajské organizace Kateřinu Průdkovou či profesora a lékaře Ivana Šterzla.

Podle Jiřího Paroubka se strana hodlá v předvolebním boji zaměřit především na čtyři témata. „V našem programu se zabýváme řešením vysoké nezaměstnanosti a tvorby pracovních míst, dále zvýšením kvality života a životní úrovně lidí, ochrany spotřebitele a za čtvrté klademe důraz na boj proti kriminalitě a terorismu,“ vyjmenoval klíčové oblasti Paroubek.

Pro Českou televizi Jiří Paroubek shrnul i politické cíle, které si strana v rámci Evropského parlamentu klade. „Budeme prosazovat celostátní referendum k dostavbě dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín. Dále budeme usilovat o promyšlené posilování federativních prvků evropské integrace s rozumným rozdělením kompetencí mezi orgány EU včetně Evropského parlamentu a členských států při plném respektování oprávněných českých národních zájmů,“ řekl lídr strany LEV 21 pro eurovolby Jiří Paroubek.

Strana pro volby zvolila heslo „Mé odhodlání – Vaše budoucnost“ a u příležitosti voleb byly aktualizovány i webová stránky www.paroubek.cz, kde je mimo jiné umístěn zkrácený i celý program strany či kandidátní listina včetně profilů kandidátů. Jiří Paroubek také potvrdil, že se v následujících týdnech chystá na návštěvu krajů, kde se chce setkat s místními obyvateli a diskutovat s nimi o úzkém vztahu mezi jednáním českých europoslanců a dopady na život běžných občanů.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: NS - LEV 21
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blažek (ODS): Ta dnešní krize se nedá řešit zákony, to je hluboký omyl

1:30 Blažek (ODS): Ta dnešní krize se nedá řešit zákony, to je hluboký omyl

Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 4. 2020 k vládnímu návrhu zákona o některých opatřen…