Lachnit: Připravujeme další detašované pracoviště pečovatelské služby CSOP Praha 5

14.06.2021 8:36

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha, 5 p. o., (dále jen CSOP) otevře další nové detašované pracoviště pečovatelské služby počátek září tohoto roku v ulici Plzeňská 174, Praha 5.

Lachnit: Připravujeme další detašované pracoviště pečovatelské služby CSOP Praha 5
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Městská část Praha 5 v tomto roce dokončila rekonstrukci prostor vily Áda v Košířích, jejíž součástí bylo i vybudování výtahu domu s bezbariérovým přístupem. Pro CSOP byly v 1. patře vily Áda zrekonstruovány prostory, kde bude zaveden provoz detašovaného pracoviště pečovatelské služby. Provoz bude zahájen na začátku září tohoto roku.

Městské části se povedlo zajistit především komfort pro všechny zájemce o tyto služby, spočívající ve vybudování samostatného, bezbariérového vstupu do kanceláří pečovatelské služby. Dosavadní přístup do prostor byl velice komplikovaný a předpokládal nutnost překonání schodů, tudíž bariérový zejména pro seniorskou veřejnost a zdravotně postižené osoby. Velkou výhodou bude pro zájemce vybudovaný přímý vstup z chodníku ulice Plzeňská 174 do výtahu, který zaveze zájemce přímo do kanceláře pečovatelské služby.

Občané Košíř, Cibulek, Hřebenek, ale i Motola a okolních lokalit budou mít tak v samotném srdci Košíř svůj profesionální tým pečovatelek s koordinátorkou. Rozšíření nabídky právě této služby, jít za těmi, kteří pomoc potřebují, vycházela ze zkušeností prvního detašovaného pracoviště pečovatelské služby, které CSOP otevřelo na Barrandově v minulém roce, a stalo se naprosto odůvodněným řešením pro zejména pro seniorskou veřejnost a jejich rodiny a blízké. A tak plníme smysl této myšlenky být nablízku těm, kteří nás potřebují, nebo o nás zatím v těchto lokalitách nevědí.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16063 lidí

Právě dostupnost je klíčovým momentem v situacích, se kterými se zejména seniorská veřejnost mnohdy potýká. Někdy se doslova hraje o čas. Proto budou mít občané Košíř a okolních lokalit možnost přijít se poradit, zkonzultovat svou situaci či přímo požádat o zajištění pomoci například s péčí o domácnost, nákupy, dovozem a přípravou jídla, hygienou, dopomocí, úklidem, doprovodem k lékaři, na jednání nebo s doprovodem na vycházku, s přepravou Taxíkem Maxíkem apod. Poradenství a pomoc poskytujeme i rodinám, které pečují o svého blízkého.

Seniorská veřejnost se zde také bude moci informovat o dalších službách, které CSOP poskytuje, například v rámci odlehčovacího pobytového zařízení Na Neklance 15, o možnostech bydlení, které nabízejí domy s pečovatelskou službou, využití služeb pedikúry, kadeřnictví, masáží, koupelí, včetně aktivizačních a vzdělávacích programů a akcích, které pro ně nabízí komunitní centra Prádelna a Louka.

Více se dozvíte na našich webových stránkách ZDE. Počítejte s námi, jsme vám pořád nablízku a těšíme se na vás.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti mapují energošmejdy útočící na zoufalé klienty Bohemia Energy

12:18 Piráti mapují energošmejdy útočící na zoufalé klienty Bohemia Energy

V jedné z kauz podali trestní oznámení