Lachnit: Připravujeme další detašované pracoviště pečovatelské služby CSOP Praha 5

14.06.2021 8:36

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha, 5 p. o., (dále jen CSOP) otevře další nové detašované pracoviště pečovatelské služby počátek září tohoto roku v ulici Plzeňská 174, Praha 5.

Lachnit: Připravujeme další detašované pracoviště pečovatelské služby CSOP Praha 5
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Městská část Praha 5 v tomto roce dokončila rekonstrukci prostor vily Áda v Košířích, jejíž součástí bylo i vybudování výtahu domu s bezbariérovým přístupem. Pro CSOP byly v 1. patře vily Áda zrekonstruovány prostory, kde bude zaveden provoz detašovaného pracoviště pečovatelské služby. Provoz bude zahájen na začátku září tohoto roku.

Městské části se povedlo zajistit především komfort pro všechny zájemce o tyto služby, spočívající ve vybudování samostatného, bezbariérového vstupu do kanceláří pečovatelské služby. Dosavadní přístup do prostor byl velice komplikovaný a předpokládal nutnost překonání schodů, tudíž bariérový zejména pro seniorskou veřejnost a zdravotně postižené osoby. Velkou výhodou bude pro zájemce vybudovaný přímý vstup z chodníku ulice Plzeňská 174 do výtahu, který zaveze zájemce přímo do kanceláře pečovatelské služby.

Občané Košíř, Cibulek, Hřebenek, ale i Motola a okolních lokalit budou mít tak v samotném srdci Košíř svůj profesionální tým pečovatelek s koordinátorkou. Rozšíření nabídky právě této služby, jít za těmi, kteří pomoc potřebují, vycházela ze zkušeností prvního detašovaného pracoviště pečovatelské služby, které CSOP otevřelo na Barrandově v minulém roce, a stalo se naprosto odůvodněným řešením pro zejména pro seniorskou veřejnost a jejich rodiny a blízké. A tak plníme smysl této myšlenky být nablízku těm, kteří nás potřebují, nebo o nás zatím v těchto lokalitách nevědí.

Anketa

Je správné, že Facebook smazal stránku poslance Lubomíra Volného?

11%
84%
hlasovalo: 16163 lidí

Právě dostupnost je klíčovým momentem v situacích, se kterými se zejména seniorská veřejnost mnohdy potýká. Někdy se doslova hraje o čas. Proto budou mít občané Košíř a okolních lokalit možnost přijít se poradit, zkonzultovat svou situaci či přímo požádat o zajištění pomoci například s péčí o domácnost, nákupy, dovozem a přípravou jídla, hygienou, dopomocí, úklidem, doprovodem k lékaři, na jednání nebo s doprovodem na vycházku, s přepravou Taxíkem Maxíkem apod. Poradenství a pomoc poskytujeme i rodinám, které pečují o svého blízkého.

Seniorská veřejnost se zde také bude moci informovat o dalších službách, které CSOP poskytuje, například v rámci odlehčovacího pobytového zařízení Na Neklance 15, o možnostech bydlení, které nabízejí domy s pečovatelskou službou, využití služeb pedikúry, kadeřnictví, masáží, koupelí, včetně aktivizačních a vzdělávacích programů a akcích, které pro ně nabízí komunitní centra Prádelna a Louka.

Více se dozvíte na našich webových stránkách ZDE. Počítejte s námi, jsme vám pořád nablízku a těšíme se na vás.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Nelegální migrace

Tvrdíte-aspoň teda Rakušan, že počet migrantů klesá a chce zrušit kontroly. Co vy na to? Nemyslíte, že pokles je způsoben zimou? Proč nevyčkáte, co přijde po ní? A druhá věc. Kolik legálních migrantů z Ukrajinu tu teď aktuálně je? Máte o nich přehled?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hašek: Lidé chtějí léky, ne výmluvy

14:33 Hašek: Lidé chtějí léky, ne výmluvy

Komentář na facebookovém profilu k nepřítomnosti ministra zdravotnictví Vlastimila Válka na schůzce …