Lachnit: Slavnostní ukončení VIII. ročníku Senior akademie

27.5.2022 11:33 dop. | Tisková zpráva

Radní Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit ve středu 25. května zakončil VIII. ročník unikátního projektu bezpečnostní Senior akademie předáním pamětních listů o absolvování účastníkům. Tento projekt vznikl ve spolupráci Městské části Praha 5 s Městskou policií hl. m. Prahy, útvarem prevence.

Lachnit: Slavnostní ukončení VIII. ročníku Senior akademie
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Bezpečnostní Senior akademie je ucelený cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality, určený pro všechny aktivní seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5. Tohoto jarního přednáškového běhu se zúčastnilo celkem 60 seniorů z Prahy 5. Přednáškové cykly se konaly na radnici Městské části Praha 5 každou středu od března do 25. května 2022 v odpoledních hodinách.

„Vzhledem k nečekaně velkému zájmu občanů o účast v tomto projektu jedná radnice Prahy 5 s Městskou policií hl.m. Prahy o možnosti pokračování bezpečnostní Senior akademie v jarních měsících 2023, aby bylo možno do kurzu zařadit i ty seniory z Prahy 5, na něž se místo v tomto jarním běhu nedostalo,“ prozradil radní JUDr. Petr Lachnit.

Přednáškový cyklus bezpečnostní Senior akademie, který je zcela zdarma, zahrnuje celkem jedenáct přednášek včetně slavnostního ukončení akademie. Jejich cílem je naučit seniory, zdravotně a tělesně postižené občany zvládat krizové situace, přivolat pomoc, apod. včetně praktických ukázek příkladů a instruktážních filmů. Účastníci zde získají praktické informace, jak významně přispět k osobnímu bezpečí i ochraně osob a majetku ve svém bezprostředním okolí. Přednášejícími jsou pracovníci útvaru prevence Městské policie hl. m. Prahy. Účastníci vzdělávání se také mohli zdarma zúčastnit exkurze do Centrálního operačního střediska Městské policie hl. m. Prahy, Muzea Policie ČR a Psího domova v Tróji.

Každý z účastníků obdržel po skončení akademie pamětní list o absolvování akademie, drobné předměty k zabezpečení bytu a domu, brožury a letáky včetně malého občerstvení. Absolventi tohoto kurzu budou pravidelně jednou ročně zváni na semináře, kde se budou moci seznámit s novými informacemi v oblasti prevence kriminality a rovněž se zde budou moci podělit o své vlastní zkušenosti v uplynulém období.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Baxa (LOL!): Vysvědčení radnice nedopadlo nejlépe, napočítali jsme 32 nesplněných slibů

22:21 Baxa (LOL!): Vysvědčení radnice nedopadlo nejlépe, napočítali jsme 32 nesplněných slibů

Děti dostávají vysvědčení na konci školního roku, politici by jej měli dostat na konci jejich volebn…