Lacko (ANO): Antifetfest je příkladná platforma, jak se dospívající mohou odvážně vyjádřit k tomu, o čem se dospělí bojí hovořit

24.09.2016 12:30

Radní Radek Lacko se v Rezidenci primátorky setkal s vítězi amatérské filmové soutěže pro žáky pražských základních a středních škol Antifetfest. Soutěž pořádá hlavní město Praha společně s městskými částmi a Centrem sociálních služeb Praha. Letos se konal již její devátý ročník.

Lacko (ANO): Antifetfest je příkladná platforma, jak se dospívající mohou odvážně vyjádřit k tomu, o čem se dospělí bojí hovořit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní za ANO Radek Lacko

Do soutěže bylo celkově přihlášeno 49 filmů, na kterých se podílelo 188 žáků  z pražských základních a středních škol ze sedmi městských částí.

„Velmi mě překvapila profesionalita natočených snímků a to, že někteří z Vás jsou schopni napsat scénář, zároveň film režírovat, složit hudbu a nakonec i ztvárnit jednu z rolí. Možná jste se v některé z těchto profesí našli a nasměrovalo vás to na vaši budoucí dráhu a je tak docela možné, že jsou zde mezi námi budoucí špičkoví režiséři, herci, kameramani nebo scénáristi. Budu rád, pokud zůstanete Antifetfestu věrní a přispějete do desátého jubilejního ročníku dalšími filmovými snímky. Těším se na ně,“ uvedl při setkání s mladými tvůrci radní hl. m. Prahy Radek Lacko.

Tématem filmů je rizikové chování jako šikana, sebepoškozování, poruchy příjmu potravy, závislost na drogách, záškoláctví, rasismus, xenofobie a další nežádoucí společenské jevy. „Festival považuji za zcela příkladnou platformu, jak se dospívající mohou otevřeně a odvážně vyjadřovat i ke zcela zásadním věcem, o nichž se dospělí často bojí hovořit. Věřte mi, že pro nás dospělé je váš pohled na rizikové chování opravdu velmi důležitý,“ dodal radní Lacko.

Všechny filmy přihlášené do soutěže je možné shlédnout na www.antifetfest.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Jak dále na levici

11:21 Seďa (ČSSD): Jak dále na levici

V zavedených demokraciích platí, že se politické strany ve vládnutí střídají. Záleží na aktuální vol…