Lamač (ODS): Až padne Izrael, padne i Evropa

29.01.2016 22:16

Čím víc sleduji mezinárodní politiku (a že se toho v poslední době neděje málo), tím víc si hořce uvědomuji rozdíl mezi politikou jednotlivých zemí.

Lamač (ODS): Až padne Izrael, padne i Evropa
Foto: ODS
Popisek: ODS

Zatímco v některých státech je nejdůležitější politická korektnost a ilegální přistěhovalec má větší práva, než místní obyvatelé (např. nepotřebují řidičské průkazy nebo mohou beztrestně napadat a znásilňovat ženy), jinde mají stát proto, aby chránil a hájil svoje občany.

Evropské státy si příliš zvykly, že jim nic nehrozí, že je všechno v pořádku. Lidé vesele konzumují, sluníčko svítí, a když se náhodou vyskytne problém, tak se o něm zakáže mluvit. Stát Izrael musel v posledních desetiletích vést války o vlastní existenci, nikoliv o zvýšení HDP či předpisové banány. Musel projít krutými zkouškami, ale teď je připraven čelit novým hrozbám – má vysoce moderní armádu, fungující ekonomiku založenou na vědomostech a v neposlední řadě odhodlané (po zuby vyzbrojené) obyvatelstvo.Někdy mi přijde, že politici EU žijí pouze dneškem. Tvrdí nám, že uprchlíky zvládají, že určité potíže jsou, ale to se všechno poddá. Počítají s tím, kolik jich ještě přijde? Kolik jich tu bude, až si přivedou celé příbuzenstvo? Kolik je mezi nimi islámských radikálů? Kolik napřesrok v Evropě odpálí bomb?

Kolik jich ještě odejde bojovat do Sýrie a Iráku? Asi těžko.Naproti tomu izraelský politik mi připomíná dobrého hráče šachu. Snaží se počítat hodně tahů dopředu, brát v potaz možné tahy protivníka, nedává znát, jaký tah příště udělá. Chce prostě vyhrát, nikoliv se spoléhat, že se dnešní nepřítel zázrakem změní.Je Islámský stát nepřítel? Je, musí být zničen, vytrhnut i s kořeny. Je Írán nepřítel? Je, nesmíme mu dovolit získat jaderné zbraně. Je někdo schopen nahradit Asada bez bezpečnostní hrozby pro Izrael? Momentálně není, tak tam asi bude muset zůstat.A teď se přenesme z Jeruzaléma do Bruselu:Je Islámský stát nepřítel? Je, jeho bojovníky budeme integrovat do evropské společnosti. Zároveň místním lidem odebereme ruční zbraně, aby se ti chudáčkové cítili v Evropě lépe. Je Írán nepřítel?

Je, uzavřeme s ním obchodní smlouvy a budeme kolem něho chodit po špičkách. Je někdo schopen nahradit Asada bez bezpečnostní hrozby? Není, budeme trvat na jeho odstranění a pak tam jistě zavládne demokracie. Často slýchávám bonmot, že až padne Izrael, tak padne i Evropa. V poslední době si ovšem říkám, jestli ono to nebude obráceně.... Všechno k tomu zatím spěje.

Petr Lamač
člen místní rady
člen oblastní kontrolní a revizní komise

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Davos, nemoc mocných

6:35 Konečná (KSČM): Davos, nemoc mocných

Možná jsem naivně doufala, že by se mohli aspoň trochu zabývat ohromnou nerovností mezi občany a s n…