Lang (ANO): Pane ministře, proboha, nechte mi právo říci svůj názor

11.03.2022 13:57 | Zprávy

Projev na 15. schůzi Poslanecké sněmovny 11. března 2022 k vládnímu návrhu zákona o některých opatřeních v souvislosti s ozbrojeným konfliktem na území Ukrajiny, vyvolaným invazí vojsk Ruské federace

Lang (ANO): Pane ministře, proboha, nechte mi právo říci svůj názor
Foto: ANO
Popisek: Hubert Lang

Děkuju. Jsem trošičku smutný z vystoupení pana ministra. Tady přece nezaznělo z mé strany vůbec nic jiného, než že jsem si dovolil jako poslanec, který byl zvolen, který má své voliče, moji voliči se mě ptají, jsem si tady dovolil vznést nějaký dotaz. Promiňte, pane ministře. Jestli na to nejste zvyklý, tak si na to zvykněte.

Já jsem opoziční poslanec a na určité věci mám svůj názor a mám právo tady ve Sněmovně svůj názor vyslovit. Neřekl jsem žádný paragráfek, takže nechte si nějaké zdrobněliny. Jestliže tady mám nějaké svoje vyjádření, tak to vyjádření mám. Já nejsem žádný stroj. Jsem člen hnutí ANO 2011. Dneska jsme v opozici. Ale snad proboha mi nechcete vzít mé právo tady vystoupit a říci svůj názor.

Není to všechno růžové. Já to také vím. A také jsem to nikdy neřekl. Ale snad proboha můžu v rámci nějakého vyjádření k návrhu zákona, který sem přichází, je takhle rychlý, neměli jsme dostatečnou možnost to prodiskutovat, je to ze dne na den, všechno to je v legislativní nouzi, bude to zasahovat do, jak jsem říkal, celé naší společnosti, bude nás to stát obrovské množství finančních prostředků. Tak proboha nechte mi právo, moje osobní právo se k tomu vyjádřit a říci si svůj názor.

Vy jste se musel několikrát nadechovat, několikrát vydechovat. Já to beru úplně věcně, tu rovinu, prosím vás. Já proti vám osobně nic nemám. Jste ministr vnitra. Já jsem opoziční poslanec. Jsem člen bezpečnostního výboru. Jsem v nějakém expertním týmu naší stínové ministryně vnitra. Tak snad proboha mám právo říci si své věci k uvedené věci.

Děkuji za pozornost.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSD a nezávislé osobnosti kandidují do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

19:05 ČSSD a nezávislé osobnosti kandidují do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje

V nadcházejících volbách do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje se na podzim 2024 utká koalice „Č…