Laudát (TOP 09): Snižování rozpočtů na vědu a výzkum je skandální

15. 12. 2013 11:12

Poslanci TOP 09 na jednání rozpočtového výboru jasně vystoupili proti návrhu Rusnokovy vlády a rodící se vládní koalice připravit vědu a výzkum o zhruba dvě miliardy korun.

Laudát (TOP 09): Snižování rozpočtů na vědu a výzkum je skandální
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

TOP 09 zásadně nesouhlasí se skandálním návrhem rozpočtového výboru, který snižuje provozní prostředky na vědu a výzkum.

Rozpočtový výbor dnes schválil usnesení, jehož iniciátorem je vznikající vládní koalice, a které neváhá snížit i provozní prostředky na vědu a výzkum.

„Rozpočtový výbor v pátek neschválil můj návrh, aby se do kapitoly ministerstva školství přesunulo 950 milionů korun z kapitoly ministerstva zemědělství, konkrétně z části Podpora agropotravinářského komplexu,“ upozornil po jednání poslanec František Laudát s tím, že i další návrhy TOP 09 na podporu školství, vědy a výzkumu byly vznikající vládní koalicí smeteny ze stolu, pouze s výjimkou spíše formálních návrhů.

„Poslanci TOP 09 chtěli posílit nejvýznamnější výzkumné instituce jako je technologická agentura, grantová agentura a akademie věd dalšími 950 miliony korun. Koalice ale dala jasně najevo, že raději posílí agropotravinářský komplex,“ zhodnotil dnešní jednání Laudát.

TOP 09 tak s politováním konstatuje, že se po skončení Nečasovy vlády dramaticky zhoršuje financování vědy a výzkumu v České republice, což zásadním způsobem nadále snižuje konkurenceschopnost české ekonomiky.

Rusnokova vláda již snížila peníze pro vědu, výzkum a inovace o 1 miliardu korun oproti návrhům bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL chtějí tento devastující přístup k české vědě ještě zesílit.

„Všechny návrhy, které směrují k podpoře vědy, výzkumu a inovací budeme předkládat znovu při druhém čtení státního rozpočtu. Vznikající koalice ohrožuje budoucnost konkurenceschopnosti české republiky omezováním vědy a výzkumu, proti čemuž budeme bojovat,“ dodal Laudát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stržínek (ANO): Plánuje se oprava průtahu městem ve směru na Rožnov

10:23 Stržínek (ANO): Plánuje se oprava průtahu městem ve směru na Rožnov

Téměř 1,5 km dlouhý úsek silnice I/35 na ulici Rožnovská projde v nejbližších letech rekonstrukcí.