Laudát (TOP 09): Trump prezidentem? Ne až takové překvapení

13. 11. 2016 10:47

Americká společnost v noci z 8. na 9. listopadu 2016 vstoupila do éry postmoderní společnosti. Na politické scéně se objevil Trump, který se jednoduchými populistickými hesly trefil do pocitů a nálad významné části společnosti.

Laudát (TOP 09): Trump prezidentem? Ne až takové překvapení
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Jsou to lidé, kteří se příliš nezměnili za poslední desetiletí, kdežto prostředí okolo nich se naopak dramaticky změnilo a dynamika této změny se ještě nadále zvyšuje.

To, co platilo po celé minulé století a snad ještě začátkem 21. století, dnes již neplatí. Není náhodou, že podporovateli Donalda Trumpa jsou lidé z oblastí (tzv. rezavý sever), kteří přišli o práci, průmyslové firmy, které živily jejich prarodiče, rodiče a je, zanikají a oni samozřejmě očekávají, že přijde spasitel, který " staré dobré časy" vrátí zpět.

Každý čtenář prací postmoderních filozofů ví, že ten, kdo očekává návrat oněch starých dobrých časů, se již nikdy nedočká. Prostě svět se změnil. Očekávání návratů není nic jiného než fatální krize myšlení. K jejímu překonání doporučuji vizionáři nové éry, aby dotyčný jedinec či společenství jako první a zásadní krok přiznalo existenci této krize. V případě, že se tak nestane, můžou dotyční pouze očekávat, kdy dojde ke spontánnímu bodu zlomu, odkud již není návratu.

Racionální řešení je pracovat na tzv. bodu obratu, který bude mít pozitivní vyústění. Lidé jsou rovněž zřejmě frustrováni falešnou morálkou vládnoucích elit, odtržením politiky od potřeb běžného občana a samozřejmě dopady negativních jevů, kterými je doprovázen úpadek politiky multikulturalismu. Lze si pouze přát, aby Spojené státy zůstaly ekonomicky silnou zemí a vůči Evropě prováděly takovou politiku, která nám zajistí mír.

FRANTIŠEK LAUDÁT, PŘEDSEDA KLUBU POSLANCŮ TOP 09

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Musíme být aktivní, bojovat proti terorismu i hybridním hrozbám

16:06 Premiér Babiš: Musíme být aktivní, bojovat proti terorismu i hybridním hrozbám

Předseda vlády Andrej Babiš pronesl projev na Velitelském shromáždění Armády ČR