Levice: Přepišme pravidla

06.08.2021 20:33

Strana Levice, která vznikla loni na jaře sloučením iniciativy Skutečná levice a Strany demokratického socialismu, kandiduje v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v krajích Jihomoravském, Olomouckém a v Praze.

Levice: Přepišme pravidla
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Svou volební kampaň zaměří na systémové problémy, které je možné měnit jen tím, že přepíšeme pravidla hry. Levice pojala volební kampaň jako způsob, jak představit veřejnosti svůj program a svých 12 bodů, které změní Česko, a jak získat nové členy a sympatizanty.

Anketa

Co vy a Šlachtovo hnutí Přísaha?

hlasovalo: 27912 lidí

“Do voleb vysíláme 73 kandidátů z řad našich členů, ale i lidí mimo Levici, kteří se nás rozhodli podpořit svou kandidaturou. Na kandidátkách máme vysokoškolského profesora, chemika a předsedu odborového svazu, ale i kuchařku, prodavače, nebo třeba kameníka. Chceme být alternativou k existujícím levicovým parlamentním stranám a chceme oslovit zklamané voliče, kteří od nich odchází a nemají koho volit.” představuje kandidáty Vojtěch Roček, spolupředseda strany Levice.

„Kandidatura pro novou stranu, která vzniká zdola, je náročný úkol. Chceme naší kampaně využít zejména k posílení a propagaci strany. Vznikli jsme zdola, bez peněz oligarchů a s cílem obnovit levici jako hnutí. Proto od začátku říkáme, že volby jsou jen jednou z našich aktivit. Důležité jsou také kampaně, které mění situaci lidí tady a teď,“ říká Martin Švec, předseda Základní organizace Brno.

Spolupředsedkyně Levice Markéta Juřicová dodává: „Víme, že tyto volby nemohou znamenat úspěch z hlediska zvolení, ale jsou pro Levici přesto důležité jako nástroj našeho vlastního růstu: své zkušenosti z aktivismu převádíme do volebního klání a zároveň volební klání využíváme pro aktivismus.“

Stana Levice se ve své střednědobé strategii, jejíž součástí je i letošní kandidatura, inspiruje novými levicovými stranami v Evropě jako jsou slovinská Levica, Podemos ve Španělsku, Razem v Polsku či Možemo v Chorvatsku. „Všechny tyto strany dosáhly úspěchu jako spojení dlouhodobé aktivistické práce a parlamentního zastoupení. Přes jejich specifika je možné mnoho z jejich zkušeností využít i v českém prostředí. Proto vyzýváme všechny, které oslovuje program solidarity, ekologie a sociální spravedlnosti pro 21.století, aby se k nám přidali,“ uzavírá člen Celostátního výboru a lídr pražské kandidátky Jan Májíček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uhlíř (Trikolora): Nikým nevolení evropští nadlidi - komisaři EU

11:28 Uhlíř (Trikolora): Nikým nevolení evropští nadlidi - komisaři EU

Komentář na facebookovém profilu k aktivitám Evropské komise.