Lidinský (Úsvit-NK): Zahájili jsme jednání o možné spolupráci s Blokem proti islámu

20.08.2015 18:13

Úsvit-Národní koalice jednal o spolupráci s Blokem proti Islámu.

Lidinský (Úsvit-NK): Zahájili jsme jednání o možné spolupráci s Blokem proti islámu
Foto: red
Popisek: Miroslav Lidinský, předseda hnutí Úsvit - Národní koalice

Dnes se v Poslanecké sněmovně sešli zástupci Bloku proti islámu docenta Martina Konvičky s předsednictvem Úsvitu Národní koalice a zahájili jednání o možné spolupráci. „S iniciativou Blok proti Islámu se nepotkáváme poprvé. S podporou Bloku jsme již předložili již 2 zákony, podporovali jsme petici proti kvótám pro přijímání nelegálních imigrantů či se naši členové účastnili demonstrací odsuzující islámsky radikalismus,“ řekl na úvod předseda Úsvitu-Národní koalice Miroslav Lidinský.

„Dnes jsme zahájili debatu o společném postupu do krajských a Sněmovních voleb. Jsem rád, že z obou stran je zájem v jednání pokračovat. Budeme hledat programové shody a cesty k jejich naplnění. Vytvoříme pracovní skupinu, které se tím bude intenzivně zabývat. Byl bych velmi rád, kdybychom vás s výsledky jednání mohli seznámit do 8. září letošního roku,“ informuje o jednání předseda Miroslav Lidinský.

Poslanec Karel Fiedler informoval o dalším vývoji imigrantské krizi: „Vláda opět podvedla občany, především ty ve Vyšných Lhotách. Slibovala místním, že tábor bude naprosto bezpečný a že nebudou vystaveny žádnému zvýšenému riziku. Opak je ale pravdou. Podle Dublinského protokolu jsou totiž nelegální imigranti drženi v zařízení jen 42 dnů. Poté jsou zcela volně propuštěni mezi obyvatele. Jeden den jsou jako neprověření a potenciálně nebezpeční drženi za ostatním drátem a hned den nato jsou propuštěni na svobodu. Jen za poslední týden jich bylo puštěno 93", informoval poslanec Fiedler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): Bude na Bečvě u Skaličky přehrada, nebo suchý poldr?

16:41 Seitlová (KDU-ČSL): Bude na Bečvě u Skaličky přehrada, nebo suchý poldr?

O zhodnocení záměrů a dopadů vybrané varianty vodního díla Skalička jednali v pondělí na videokonfer…