Liška (STAN): Setkání Babiše s Orbánem byla šaškárna. Škoda vynaložených peněz

06.10.2021 7:35 | Komentář
autor: PV

Viktor Orbán před několika dny navštívil v České republice premiéra Andreje Babiše a během své návštěvy se dostali i do Ústí nad Labem. Účel setkání je v mlze. Podle mého to však byla jen součást předvolební kampaně.

Liška (STAN): Setkání Babiše s Orbánem byla šaškárna. Škoda vynaložených peněz
Foto: Piráti,STAN
Popisek: Piráti a Starostové a nezávislí

Nejsem rád, že našimi “přáteli“ jsou představitelé autoritářských režimů v Evropě. Ono se není čemu divit, když náš premiér zneužívá podpory Evropské unie ke svému osobnímu obohacení. Hájí se zákonem ČR, ale není ochoten akceptovat, že když nám někdo nějak pomáhá, tak máme respektovat také jeho pravidla. To se pak nemůžeme divit, že se k nám návštěvy respektovaných osobností nijak nehrnou, a nakonec nám zbývají jen autoritáři, kteří ve své zemi likvidují svobodu slova nebo podkopávají základy demokracie. V nakládání s veřejnými financemi mají pak stejné problémy jako třeba i náš premiér.

Chápu, že problémy Maďarska jsou řadě našich občanů vzdálené a jejich každodenní starosti jsou jiné, ale vývoj u nás bohužel směřuje velmi podobným směrem.

Denně se totiž setkávám s dopady nových pravidel, které na nás občany stát hrne. Vnímám, jak nefungují různé státní instituce, jak stát mohutní na úkor nás všech. Pokusím se pominout nezvládnuté krizové řízení v době pandemie nemoci covid-19 a tisíce mrtvých v zájmu předvolebního marketingu. Pokusím se pominout také důsledek vlivu klíčových politiků naší politické scény a jejich přisluhovačů, kteří dokázali za posledních několik let populistické politiky a strašení našich občanů takovým způsobem rozdělit občany naší společnosti, že už asi jen malý krůček stačí k vyvolání anarchie a vyhrocených jednání prchlivějších jedinců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…